AKTUALNOŚCI

Talenty „Stokrotki"

czwartek, 01 czerwca 2017 00:00

 

Po raz czwarty Przedszkole Publiczne Nr 1 „Stokrotka” odkrywało dziecięce talenty. Tegoroczne występy przedszkolaków dedykowane były w szczególności rodzicom. Mali artyści w różnobarwnych strojach prezentowali układy taneczne przygotowane pod kierunkiem nauczycielek poszczególnych grup. Ogromne wrażenie wywarły stroje ludowe, w których grupa „Słoneczniki” zatańczyła „Krakowiaka” i „Lajkonika”. Na scenie pojawiła się drużyna piłkarska chłopców z grupy „Stokrotki”, którzy demonstrowali czynności treningowe, a wtórowały im cheerleaderki. Grupa „Fiołki” zatańczyła rytmicznego rock and rolla. Występy nagradzane były licznymi brawami publiczności. Na zakończenie występu przedszkolacy wspólnie ze zgromadzonymi gośćmi zaśpiewali piosenkę pt. „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”.

Danuta Krzymowska

 

Przedszkole „Stokrotka” świętowało Światowy Dzień Ziemi.

poniedziałek, 15 maja 2017 08:06

22 kwietnia to szczególna data dla wszystkich ludzi na całym świecie, którym nie jest obojętna nasza planeta Ziemia. Tego dnia idea troski o naszą planetę łączy wielu ludzi, którzy nie tylko mówią jak mamy dbać o nią, ale przede wszystkim to czynią. Nasze przedszkole od kilku już lat promuje postawy ekologiczne poprzez liczne działania, a jednym z nich są obchody Dnia Ziemi.

Dalsza część artykułu: Przedszkole „Stokrotka” świętowało Światowy Dzień Ziemi.

 

Bal ekologiczny 2017

wtorek, 09 maja 2017 07:45

Tradycyjnie, co roku w naszym przedszkolu odbył się bal ekologiczny "Śmieciomoda". Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowali bardzo pomysłowe stroje, których nie powstydziłby się niejeden projektant.

Nasze Dzieci z dumą zaprezentowały swoje kreacje na przedszkolnym czerwonym dywanie. Pokazowi towarzyszyła wesoła i rytmiczna muzyka, nie zabrakło ulubionych piosenek dzieci. Wszyscy dobrze się bawili. Po pokazie rozpoczęła się szalona zabawa taneczna w kółkach, samodzielnie jak też w parach. Relację z tej wspaniałej zabawy można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

Wszystkim zaangażowanym w organizację balu  oraz rodzicom za stworzenie pięknych strojów serdecznie dziękujemy!

Oprac. Marta Domańska


 

SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU Z TATĄ JANKA, KTÓRY JEST ELEKTRONIKIEM – w ramach realizacji programu „Kim będę, gdy dorosnę? – przedszkolaki poznają zawody swoich rodziców”

piątek, 28 kwietnia 2017 00:00

 

Spotkanie z panem Romanem Tarasewiczem odbyło się w naszym przedszkolu 25 kwietnia 2017r.

Tata Janka jest z zawodu elektronikiem programistą. Wyjaśnił dzieciom, że nie jest elektrykiem, który naprawia telefony, radia, telewizory i inne urządzenia elektryczne takie jak np. (dzieci wymieniły: lampy, suszarki, lokówki). Elektronik zajmuje się zjawiskami fizycznymi. Umie zbudować np. czujnik ognia, który wykrywa pożar. Może on być zamontowany w szopie, gdzie trzyma się drewno na opał. Może zbudować urządzenie, które zmierzy wilgotność powietrza, temperaturę, światło.

Dalsza część artykułu: SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU Z TATĄ JANKA, KTÓRY JEST ELEKTRONIKIEM – w ramach realizacji programu „Kim będę, gdy dorosnę? – przedszkolaki poznają zawody swoich rodziców”

 

Festiwal nauki 2017 r.

wtorek, 11 kwietnia 2017 13:32

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż - a zapamiętam,
pozwól mi działać, a zrozumiem!"
Konfucjusz

„Mały naukowiec”- pod takim hasłem dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka”  w minionym tygodniu (14.03.2017r.) zgłębiały tajniki wiedzy w dziedzinie fizyki i chemii. Od wielu już lat nasze przedszkole co roku organizuje Festiwal nauki, dając dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki.

Dalsza część artykułu: Festiwal nauki 2017 r.

   

Konkurs "PACYNKOWO/ KUKIEŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY"

środa, 05 kwietnia 2017 04:11

 

20 marca 2017 r. został ogłoszony w naszym przedszkolu konkurs techniczno- plastyczny pt:" PACYNKOWO/ KUKIEŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY", polegał on na zrobieniu pacynki lub kukiełki z  trwałego materiału. Konkurs przeznaczony był dla rodziców i dzieci.  Dodatkowo do konkursu zaproszone zostały dzieci ze Szkoły Specjalnej w Mrągowie. Udział w konkursie zgłosiło 58 uczestników, z czego sześcioro dzieci wykonało po 2 prace.

Dalsza część artykułu: Konkurs "PACYNKOWO/ KUKIEŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY"

 

„WĘDRÓWKI MISIA RYSIA I ROZMOWY O ZDROWIU” – spotkanie w przedszkolu z panią Martą Kopaniec – pracownikiem Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Mrągowie

niedziela, 26 marca 2017 08:55

„WĘDRÓWKI MISIA RYSIA I ROZMOWY O ZDROWIU” – spotkanie w przedszkolu z panią Martą Kopaniec – pracownikiem Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Mrągowie

 

9 marca 2017r. przedszkolaki z grupy IV „Stokrotki” odwiedziła pani Marta oraz miś Ryś. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji tematyki dotyczącej higieny i zdrowia.

 

Pani Marta pracuje w Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Mrągowie w dziale zajmującym się promocją zdrowia. A co to jest Sanepid? Dzieci nie wiedziały, więc pani Marta zapytała, czy lubią lody? Odpowiedź uzyskała z okrzykiem: TAK! To właśnie Sanepid sprawdza sklepy, restauracje po to, żebyśmy nie chorowali np. po zjedzeniu lodów. Na pytanie: czemu dzieci nie chcą chorować odpowiedziały, że nie lubią jak boli je brzuch, nie mogą wtedy grać w piłkę, realizować swoich marzeń np. pojechać na wymarzone wakacje nad morze. Pani Marta wyjaśniła, że jeździ ze Stefkiem, albo tak jak dzisiaj z misiem Rysiem do różnych przedszkoli i szkół i opowiada o zdrowiu i higienie.

Dalsza część artykułu: „WĘDRÓWKI MISIA RYSIA I ROZMOWY O ZDROWIU” – spotkanie w przedszkolu z panią Martą Kopaniec – pracownikiem Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Mrągowie

   

Strona 6 z 24