AKTUALNOŚCI

ŚWIATOWY TYDZIEŃ ZWIERZĄT – ZBIERANA KARMA ZOSTAŁA PRZEKAZANA POTRZEBUJĄCYM ZWIERZĘTOM

wtorek, 07 listopada 2017 00:00

 

 

Jak co roku w październiku w przedszkolu obchodzimy „Światowy Tydzień Zwierząt”  rozpoczynający się 4 października, w rocznicę śmierci św. Franciszka z Asyżu, uznawanego za patrona zwierząt, które nazywał swoimi „braćmi mniejszymi”. Październik ogłoszony jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Z tej okazji pamiętajmy, że zwierzęta odczuwają, podobnie jak człowiek, nie tylko ból fizyczny, ale i przeżycia psychiczne, jak strach i tęsknotę.

Dalsza część artykułu: ŚWIATOWY TYDZIEŃ ZWIERZĄT – ZBIERANA KARMA ZOSTAŁA PRZEKAZANA POTRZEBUJĄCYM ZWIERZĘTOM

 

ZAJĘCIA NA TEMAT ZDROWIA PROWADZONE PRZEZ PANIĄ MARTĘ Z PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ W MRĄGOWIE

poniedziałek, 30 października 2017 00:00

 

26 października 2017r. dzieci z grupy VI „Słoneczniki”  gościły panią Martę Kopaniec
z Mrągowskiego Sanepidu.

 

Pani Mata opowiedziała o swoim miejscu pracy, o tym czym zajmuje się Sanepid – czyli sprawdzaniem żywności oraz miejsc, w których przygotowuje się jedzenie, tym, żeby nie zachorować od żywności. Następnie pani Marta przypomniała dzieciom zajęcia o higienie
z zeszłego roku.

Dalsza część artykułu: ZAJĘCIA NA TEMAT ZDROWIA PROWADZONE PRZEZ PANIĄ MARTĘ Z PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ W MRĄGOWIE

 

Spotkanie z policjantem 2017

czwartek, 05 października 2017 00:00

 

We miesiącu wrześniu 2017r. w naszym przedszkolu w grupach IV, V, VI i VII  odbyło się spotkanie  z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Mrągowie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Dalsza część artykułu: Spotkanie z policjantem 2017

 

Sprzątanie świata 2017

piątek, 29 września 2017 00:00

 

Nasze przedszkole jak co roku w miesiącu  wrześniu  brało udział  w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Dzieci wyposażone w rękawice  porządkowały teren wokół przedszkola i w pobliskim parku. Działania placówki nie ograniczają się jednak  tylko do sprzątania terenu.  Przy współpracy rodziców , prowadzimy całoroczną zbiórkę : baterii. tonerów, plastikowych zakrętek, makulatury. Wykorzystujemy   niektóre surowce na zajęciach  plastycznych  czy muzycznych, nadając materiałom odpadowym nowe  kształty i przeznaczenie.


 

 

Poznajemy Mrągowo z przewodnikiem

czwartek, 28 września 2017 00:00

Grupa VI "Słoneczniki" i VII "Fiołki" odbyły wycieczkę po Mrągowie z przewodnikiem turystycznym. GALERIA ZDJĘĆ gr. VI, GALERIA ZDJĘĆ gr. VII

   

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

czwartek, 07 września 2017 00:00

Skończyły się wakacje i nadszedł czas rozpoczęcia kolejnej edukacyjnej przygody. Uśmiechnięte i stęsknione przedszkolaki powróciły do swoich pań i kolorowych sal. Już od rana , mury naszej placówki wypełnił gwar rozmów, a wszędzie można było zauważyć podekscytowane maluchy. 4 września rozpoczęliśmy kolejny rok  odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie Pani Dyrektor powitała wszystkie dzieci, nauczycieli i pracowników przedszkola życząc udanego roku, wielu wspaniałych przeżyć i wrażeń. Największe emocje przeżywały dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, aby wspólnie uczyć się , bawić, poznawać swoje możliwości i poszerzać zainteresowania. Jak wiemy  początki nie zawsze są łatwe, ale wszyscy staramy się stworzyć naszym pociechom sprzyjające i bezpieczne warunki oraz przyjazną i ciepłą atmosferę co pozwoli na szybką i łagodną adaptację.

 

GALERIA ZDJĘĆ


 

Konkursy organizowane i realizowane przez Przedszkole Publiczne Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie w roku szkolnym 2016 /2017

czwartek, 13 lipca 2017 07:53

 

Dzieci z Przedszkola „Stokrotka” miały okazję w tym roku szkolnym uczestniczyć w następujących konkursach plastycznych o tematyce ekologicznej:

- „Jesienne stworki”- organizator- organizator Przedszkole „Stokrotka” (X 2016r.)

- „Pacynkowe cuda”- - organizator Przedszkole „Stokrotka”(II 2016r.)

- „W kierunku natury”- organizator Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie – konkurs na plakat (III 2017r.)

- „Podwodny świat”-  organizator Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej- (IV 2017r.)

- „Ptaki Warmii i Mazur”- wojewódzki konkurs plastyczny, organizator Przedszkole „Stokrotka”(IV 2017r.)

- „Małe i duże drapieżniki występujące w lasach Powiatu Mrągowskiego”- organizator Starostwo Powiatowe w Mrągowie (V 2017r)

   

Strona 5 z 24