AKTUALNOŚCI

Bal ekologiczny 2017

wtorek, 09 maja 2017 07:45

Tradycyjnie, co roku w naszym przedszkolu odbył się bal ekologiczny "Śmieciomoda". Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowali bardzo pomysłowe stroje, których nie powstydziłby się niejeden projektant.

Nasze Dzieci z dumą zaprezentowały swoje kreacje na przedszkolnym czerwonym dywanie. Pokazowi towarzyszyła wesoła i rytmiczna muzyka, nie zabrakło ulubionych piosenek dzieci. Wszyscy dobrze się bawili. Po pokazie rozpoczęła się szalona zabawa taneczna w kółkach, samodzielnie jak też w parach. Relację z tej wspaniałej zabawy można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

Wszystkim zaangażowanym w organizację balu  oraz rodzicom za stworzenie pięknych strojów serdecznie dziękujemy!

Oprac. Marta Domańska


 

SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU Z TATĄ JANKA, KTÓRY JEST ELEKTRONIKIEM – w ramach realizacji programu „Kim będę, gdy dorosnę? – przedszkolaki poznają zawody swoich rodziców”

piątek, 28 kwietnia 2017 00:00

 

Spotkanie z panem Romanem Tarasewiczem odbyło się w naszym przedszkolu 25 kwietnia 2017r.

Tata Janka jest z zawodu elektronikiem programistą. Wyjaśnił dzieciom, że nie jest elektrykiem, który naprawia telefony, radia, telewizory i inne urządzenia elektryczne takie jak np. (dzieci wymieniły: lampy, suszarki, lokówki). Elektronik zajmuje się zjawiskami fizycznymi. Umie zbudować np. czujnik ognia, który wykrywa pożar. Może on być zamontowany w szopie, gdzie trzyma się drewno na opał. Może zbudować urządzenie, które zmierzy wilgotność powietrza, temperaturę, światło.

Dalsza część artykułu: SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU Z TATĄ JANKA, KTÓRY JEST ELEKTRONIKIEM – w ramach realizacji programu „Kim będę, gdy dorosnę? – przedszkolaki poznają zawody swoich rodziców”

 

Festiwal nauki 2017 r.

wtorek, 11 kwietnia 2017 13:32

„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż - a zapamiętam,
pozwól mi działać, a zrozumiem!"
Konfucjusz

„Mały naukowiec”- pod takim hasłem dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka”  w minionym tygodniu (14.03.2017r.) zgłębiały tajniki wiedzy w dziedzinie fizyki i chemii. Od wielu już lat nasze przedszkole co roku organizuje Festiwal nauki, dając dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki.

Dalsza część artykułu: Festiwal nauki 2017 r.

 

Konkurs "PACYNKOWO/ KUKIEŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY"

środa, 05 kwietnia 2017 04:11

 

20 marca 2017 r. został ogłoszony w naszym przedszkolu konkurs techniczno- plastyczny pt:" PACYNKOWO/ KUKIEŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY", polegał on na zrobieniu pacynki lub kukiełki z  trwałego materiału. Konkurs przeznaczony był dla rodziców i dzieci.  Dodatkowo do konkursu zaproszone zostały dzieci ze Szkoły Specjalnej w Mrągowie. Udział w konkursie zgłosiło 58 uczestników, z czego sześcioro dzieci wykonało po 2 prace.

Dalsza część artykułu: Konkurs "PACYNKOWO/ KUKIEŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY"

 

„WĘDRÓWKI MISIA RYSIA I ROZMOWY O ZDROWIU” – spotkanie w przedszkolu z panią Martą Kopaniec – pracownikiem Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Mrągowie

niedziela, 26 marca 2017 08:55

„WĘDRÓWKI MISIA RYSIA I ROZMOWY O ZDROWIU” – spotkanie w przedszkolu z panią Martą Kopaniec – pracownikiem Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Mrągowie

 

9 marca 2017r. przedszkolaki z grupy IV „Stokrotki” odwiedziła pani Marta oraz miś Ryś. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji tematyki dotyczącej higieny i zdrowia.

 

Pani Marta pracuje w Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Mrągowie w dziale zajmującym się promocją zdrowia. A co to jest Sanepid? Dzieci nie wiedziały, więc pani Marta zapytała, czy lubią lody? Odpowiedź uzyskała z okrzykiem: TAK! To właśnie Sanepid sprawdza sklepy, restauracje po to, żebyśmy nie chorowali np. po zjedzeniu lodów. Na pytanie: czemu dzieci nie chcą chorować odpowiedziały, że nie lubią jak boli je brzuch, nie mogą wtedy grać w piłkę, realizować swoich marzeń np. pojechać na wymarzone wakacje nad morze. Pani Marta wyjaśniła, że jeździ ze Stefkiem, albo tak jak dzisiaj z misiem Rysiem do różnych przedszkoli i szkół i opowiada o zdrowiu i higienie.

Dalsza część artykułu: „WĘDRÓWKI MISIA RYSIA I ROZMOWY O ZDROWIU” – spotkanie w przedszkolu z panią Martą Kopaniec – pracownikiem Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Mrągowie

   

Spotkanie w przedszkolu z mamą Basi, która jest opiekunką w Domu Pomocy Społecznej na ul. Młodkowskiego w Mrągowie

niedziela, 26 marca 2017 08:52

Spotkanie w przedszkolu z mamą Basi, która jest opiekunką

w Domu Pomocy Społecznej na ul. Młodkowskiego w Mrągowie

 

Dnia 27 lutego 2017r. do gr. IV „Stokrotki” zaproszona została mama Basi – w ramach realizacji programu: „Kim będę, gdy dorosnę? – przedszkolaki poznają zawody swoich rodziców”.

 

Na początku spotkania pani Aneta (którą dzieci znały już wcześniej) zapytała, co wiedzą dzieci na temat niepełnosprawności. Stokrotki opowiadały o niepełnosprawności ruchowej, wzrokowej, słuchowej (o czym uczyły się już wcześniej). Wyjaśniły, kto to jest ich zdaniem osoba niepełnosprawna. Zwracały uwagę przede wszystkim na wygląd. Mama Basi powiedziała dzieciom o niepełnosprawności intelektualnej, która występuje wtedy, gdy ktoś ma kłopoty np. z uczeniem się różnych czynności lub z rozumieniem.

Dalsza część artykułu: Spotkanie w przedszkolu z mamą Basi, która jest opiekunką w Domu Pomocy Społecznej na ul. Młodkowskiego w Mrągowie

 

PRZEDSZKOLAKI ZE „STOKROTKI” POMAGAJĄ PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

wtorek, 31 stycznia 2017 21:52

W styczniu przedszkole „Stokrotka” odwiedził niezwykły gość. Nasze zaproszenie przyjęła pani Ewa Pietrzak, leśnik z Nadleśnictwa Mrągowo, która już niejednokrotnie w naszej placówce prowadziła ciekawe spotkania z maluchami. Tym razem tematem pogadanek były zimujące na naszych terenach ptaki a także sposoby ich dokarmiania. W oparciu o barwne ilustracje przedszkolaki poznały gatunki ptaków, ich upierzenie i obyczaje. Dowiedziały się, że dokarmianie naszych  skrzydlatych sprzymierzeńców rozpoczynamy dopiero wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia żerowanie, a kończymy przed nadejściem wiosny.

Dalsza część artykułu: PRZEDSZKOLAKI ZE „STOKROTKI” POMAGAJĄ PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

   

Strona 5 z 23