AKTUALNOŚCI

Działania Przedszkola Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie na rzecz ochrony naturalnego środowiska w roku szkolnym 2015/2016.

poniedziałek, 08 sierpnia 2016 15:45

Działania Przedszkola Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie na rzecz ochrony naturalnego środowiska w roku szkolnym 2015/2016.

 

W ubiegłym roku szkolnym  w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” jak zawsze  działo się wiele ciekawych rzeczy. Profil naszego przedszkola skłania nas do realizacji  działań ekologicznych w wyniku których  dzieci z naszej placówki poznawały świat roślin i zwierząt w najbliższym otoczeniu, a także brały udział w zabawach obserwacyjno- badawczych na terenie ogrodu przedszkolnego. Ponad to przedszkolaki uczestniczyły w wycieczkach do parku - prowadziły zabawy badacze, obserwowały zjawiska zachodzące w przyrodzie w różnych porach roku,  poznawały gatunki ptaków i zwierząt; wycieczki do ogródków działkowych – poznawały owoce i warzywa rodzime, a także czynności jakie ludzie wykonują na działkach jesienią i wiosną.

Dalsza część artykułu: Działania Przedszkola Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie na rzecz ochrony naturalnego środowiska w roku szkolnym 2015/2016.

 

Konkurs literacko – plastyczny: „Moje zabawy z mamą i tatą”

wtorek, 07 czerwca 2016 06:42

Konkurs literacko – plastyczny: „Moje zabawy z mamą i tatą”

 

W dniach 12 – 25 maja 2016r. w Przedszkolu został ogłoszony konkurs literacko – plastyczny: „Moja zabawy z mamą i tatą”. Polegał on na wykonaniu pracy plastycznej dowolnego formatu i dowolną techniką ilustrującej podany temat lub na napisaniu wiersza. Na konkurs wpłynęło 12 prac plastycznych i 1 wiersz. Prace były wykonane przez dzieci przy małym udziale rodziców. Jury Przedszkola przyznało dzieciom następujące miejsca:

1 miejsca:

 1. Janek  T.
 2. Natalia S.
 3. Tymoteusz L.
 4. Pola H.
 5. Anita K.
 6. Maks Sz.

 

2 miejsca:

 1. Oliwia M.
 2. Kaja K.

 

3 miejsca:

 1. Karolina W.
 2. Szymon W.
 3. Maria N.

 

Wyróżnienia:

 1. Antonina D.
 2. Bolesław D.

 

Wręczenie nagród rzeczowych i dyplomów odbędzie się podczas Festynu Rodzinnego dnia 9.06.2016r.

Uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

 

Marzena Krueger

 

Parada Bajkowa w Mrągowie

wtorek, 07 czerwca 2016 06:41

Parada Bajkowa w Mrągowie

 

4 czerwca 2016r. 8 dzieci z Przedszkola „Stokrotka” uczestniczyło w Paradzie Postaci  Bajkowych – uroczystości zorganizowanej przez Bibliotekę Miejską oddział dla dzieci w ramach obchodów X Światowych Dni Bajki. W Paradzie wzięły udział dzieci ze wszystkich mrągowskich przedszkoli. Warunkiem uczestnictwa było przebranie się w strój bajkowy. Dzieci w barwnych strojach przemaszerowały od budynku CKiT dookoła Jeziorka Magistrackiego. Prezentacja przygotowanych strojów przez kolejne Przedszkola odbyła się na scenie Placu Unii Europejskiej. Dzieci z naszego Przedszkola zajęły następujące miejsca:

 

1 miejsce: Maks S. z grupy VI „Niezapominajki” przebrany za rycerza

2 miejsce: Mateusz P. z grupy IV „Stokrotki” przebrany za strażaka

3 miejsce: Karolina Ł. z grupy IV „Stokrotki” przebrana za królewnę

 

Wyróżnienia otrzymali:

 1. Laura H.  z grupy IV „Stokrotki”
 2. Julia G. z grupy IV „Stokrotki”
 3. Jowita K. z grupy II „Bratki”
 4. Cyprian R. z grupy IV „Stokrotki”
 5. Igor K. z grupy IV „Stokrotki”

 

Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe w postaci piłek, piórników, układanek, gier zręcznościowych. Zapraszamy za rok!

 

Marzena Krueger

 

Śmieciomoda w Przedszkolu "Stokrotka"

poniedziałek, 25 kwietnia 2016 11:41

Śmieciomoda w Przedszkolu "Stokrotka"
Tradycją naszego przedszkola już od kilku lat jest coroczny bal ekologiczny "Śmiecio-moda", na który to też, rodzice wraz z dziećmi przygotowują cudowne i bardzo pomysłowe stroje ekologiczne z różnych "odpadów". Tak też było i w tym roku. Wszystkie dzieci prezentowały piękne stroje przechodząc po "czerwonym dywanie" w rytm dobrej muzyki. Po wesołych uśmiechach dzieci i radosnych okrzykach  można wnioskować, że była to dla nich wspaniała zabawa. Zapraszamy do oglądania zdjęć z tego niezwykłego balu na naszej stronie internetowej i dziękujemy wszystkich Rodzicom za wspomaganie naszych działań ekologicznych. Oprac. Milena Filipkowska 

Edukacja ekologiczna dzieci przedszkolnych

WSTĘP

Stale pogarszający się stan środowiska przyrodniczego jest tematem dyskusji na całym świecie. Kryzys dotyczący stosunku człowieka do środowiska, pojawił się i narasta obejmując swym zasięgiem cały świat. Dlatego ogromnie ważnym problemem ludzkości u progu XXI wieku jest przetrwanie i stworzenie warunków godnego życia dla przyszłych pokoleń, życia w harmonii z naturą i drugim człowiekiem.

Dalsza część artykułu: Edukacja ekologiczna dzieci przedszkolnych

   

„CHORE DZIECKO W PRZEDSZKOLU?”

poniedziałek, 21 marca 2016 14:02

 

„CHORE DZIECKO W PRZEDSZKOLU?”

„Przedszkole pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą. Zapewnia dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych.” - to zadania statutowe przedszkolaPomimo przytaczania zapisów statutu podczas spotkań z rodzicami stwierdzamy, że przepisy to jedno, a życie w przedszkolu - drugie. Kwestię sporną między rodzicami a przedszkolem stanowi przyprowadzanie do niego chorych dzieci. Rodzice często twierdzą, że dziecko cierpi na alergię (stąd katar), kaszel, po czym okazuje się, że alergia ta przeistacza się w poważną infekcję. Tłumaczą również konieczność przyprowadzenia niezupełnie zdrowego dziecka sytuacją w pracy, która nie pozwala na pozostanie z nim w domu. Przesadą byłoby stwierdzenie, że na porządku dziennym jest przyprowadzanie chorych dzieci przez rodziców, niemniej jednak takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Tymczasem kaszlące, zakatarzone dziecko powinno  zostać w domu, bo jego stan zdrowia stwarza zagrożenie dla niego samego - najczęściej prowadzi do pogłębienia stanu choroby, jak i dla innych przedszkolaków, które zostają narażone na kontakt z chorym kolegą.

Dalsza część artykułu: „CHORE DZIECKO W PRZEDSZKOLU?”

 

„Matematyka na wesoło”

poniedziałek, 21 marca 2016 13:50

„Matematyka na wesoło”
W Przedszkolu Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie po raz kolejny dzieci z najstarszych grup przedszkolnych uczestniczyły w Festiwalu Wiedzy pod hasłem „Matematyka na wesoło”. Uczestnicy udowodnili, że matematyka jest królową wszystkich nauk, która ma zastosowanie w wielu dziedzinach, np. w przyrodzie, muzyce, wiedzy polonistycznej, matematycznej itp. Dzieci zaprezentowały umiejętności praktycznego zastosowania kompetencji matematycznych w codziennym życiu, np. przeliczaniu zabawek, tworzeniu konstrukcji z figur geometrycznych, mierzeniu długości i wysokości przedmiotów. Prezentacjom towarzyszyły wiersze i piosenki, których mottem przewodnim była matematyka.

Danuta Krzymowska

   

Strona 5 z 21