AKTUALNOŚCI

Spotkanie w przedszkolu z mamą Basi, która jest opiekunką w Domu Pomocy Społecznej na ul. Młodkowskiego w Mrągowie

niedziela, 26 marca 2017 08:52

Spotkanie w przedszkolu z mamą Basi, która jest opiekunką

w Domu Pomocy Społecznej na ul. Młodkowskiego w Mrągowie

 

Dnia 27 lutego 2017r. do gr. IV „Stokrotki” zaproszona została mama Basi – w ramach realizacji programu: „Kim będę, gdy dorosnę? – przedszkolaki poznają zawody swoich rodziców”.

 

Na początku spotkania pani Aneta (którą dzieci znały już wcześniej) zapytała, co wiedzą dzieci na temat niepełnosprawności. Stokrotki opowiadały o niepełnosprawności ruchowej, wzrokowej, słuchowej (o czym uczyły się już wcześniej). Wyjaśniły, kto to jest ich zdaniem osoba niepełnosprawna. Zwracały uwagę przede wszystkim na wygląd. Mama Basi powiedziała dzieciom o niepełnosprawności intelektualnej, która występuje wtedy, gdy ktoś ma kłopoty np. z uczeniem się różnych czynności lub z rozumieniem.

Dalsza część artykułu: Spotkanie w przedszkolu z mamą Basi, która jest opiekunką w Domu Pomocy Społecznej na ul. Młodkowskiego w Mrągowie

 

PRZEDSZKOLAKI ZE „STOKROTKI” POMAGAJĄ PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

wtorek, 31 stycznia 2017 21:52

W styczniu przedszkole „Stokrotka” odwiedził niezwykły gość. Nasze zaproszenie przyjęła pani Ewa Pietrzak, leśnik z Nadleśnictwa Mrągowo, która już niejednokrotnie w naszej placówce prowadziła ciekawe spotkania z maluchami. Tym razem tematem pogadanek były zimujące na naszych terenach ptaki a także sposoby ich dokarmiania. W oparciu o barwne ilustracje przedszkolaki poznały gatunki ptaków, ich upierzenie i obyczaje. Dowiedziały się, że dokarmianie naszych  skrzydlatych sprzymierzeńców rozpoczynamy dopiero wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia żerowanie, a kończymy przed nadejściem wiosny.

Dalsza część artykułu: PRZEDSZKOLAKI ZE „STOKROTKI” POMAGAJĄ PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

 

wtorek, 31 stycznia 2017 21:48

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie.

W dniach 13 – 19 stycznia dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie jak co roku gościły u siebie wyjątkowych gości – kochanych dziadków. Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z wszystkich grup przygotowały wspaniałe występy. Piosenki, wiersze i skoczne tańce w wykonaniu wnucząt zrobiły ogromne wrażenie na gościach. Niejedna babcia ocierała łzę wzruszenia, a dziadków rozpierała duma, że mają tak zdolne wnuczęta.

Dalsza część artykułu: Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie.

 

Jasełka 2016

wtorek, 03 stycznia 2017 13:55

Uroczystość jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W dniach od 19 grudnia do 22 grudnia dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych zaprezentowały swoje występy przed swoimi rodzinami. Przedstawienia były wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.   Przedszkolaki ku uciesze wszystkich,  w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców,  przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami.  Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Za sprawą naszych małych aktorów na chwilę wszyscy przenieśliśmy się do Betlejem. A po  przedstawieniach wręczały swoim bliskim własnoręcznie zrobione upominki, kartki świąteczne i składały życzenia. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Myślę, że to były chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci i będą dobrze wspominane. Drodzy Rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, a małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie, dzięki czemu wspólnie stworzyły niesamowite występy. Kochani Rodzice i czytelnicy tego artykuły, życzymy Wam  kolejnych takich spotkań, z których można czerpać niezwykle pozytywną energię i radość. Życzymy Wam również tak bardzo cennego zdrowia, pomyślności w nadchodzącym roku i spełnienia tych najskrytszych marzeń.

Życzy Przedszkole Publiczne „Stokrotka”
Opracowała Teresa Bączek i Milena Stachelek

 

Mikołajki 2016r.

wtorek, 03 stycznia 2017 11:26

Mikołajki 2016r.
6 grudnia  to szczególny dzień dla każdego dziecka. Dzieci z naszego przedszkola również odwiedził niezwykły gość – św. Mikołaj, który obdarował wszystkie grupy nowymi zabawkami, a do tego każde dziecko otrzymało słodki upominek.

Dalsza część artykułu: Mikołajki 2016r.

   

Wychowanie i edukacja regionalno-patriotyczna w przedszkolu

czwartek, 29 grudnia 2016 14:13

Wychowanie i edukacja regionalno-patriotyczna w przedszkolu

Wychowanie przedszkolne zgodnie z obowiązującą nową podstawą programową ma do realizacji szereg celów, które należy realizować w siedemnastu obszarach, zawartych w rozporządzeniu MEN. Jeden z nich (piętnasty) odnosi się właśnie do wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego. Do głównych celów tej sfery zalicza się:

 • wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną 
 • wdrażanie do przestrzegania zasad zgodnego współżycia rodzinnego
 • budzenie zainteresowań tradycjami rodzinnymi
 • budowanie poczucia tożsamości grupowej
 • budowanie poczucia przynależności do własnej miejscowości
 • budowanie poczucia przynależności regionalnej
 • przybliżanie historii i tradycji regionu
 • budowanie poczucia przynależności narodowej
 • wdrażanie do konieczności odnoszenia się z szacunkiem do symboli narodowych[1]

  Dalsza część artykułu: Wychowanie i edukacja regionalno-patriotyczna w przedszkolu

 

Wychowanie do wartości

czwartek, 29 grudnia 2016 13:52

Wychowanie do wartości

 

System wartości człowieka budowany jest przez rodziców, rodzinę, nauczycieli, kolegów czy środowisko. Możemy wyróżnić wartości moralne, ekonomiczne, estetyczne, poznawcze, prawne czy religijne. Głównym przekaźnikiem wartości jest wychowanie rozumiane jako przygotowanie człowieka do życia i kształtowanie jego osobowości w warunkach konkretnej rzeczywistości społecznej i cywilizacyjnej. Obejmuje ono zarówno świadome i celowe oddziaływania na jednostkę odpowiedzialnych za jednostkę osób (rodziców, wychowawców, nauczycieli) i instytucji oraz systemu wychowania równoległego (telewizja, radio, film, prasa, literatura, sztuka, instytucje naukowe i kulturalne, sport itp.), jak i wysiłki człowieka nad kształtowaniem własnej osobowości. Proces ten nie ogranicza się tylko do okresu dzieciństwa i młodości, lecz trwa przez całe życie ludzkie, gdyż zmienia się rzeczywistości i wymaga od człowieka ciągłego doskonalenia własnej osobowości, ponieważ musi dostosować się do tych zmian zarówno dotyczących życia indywidualnego, jak do życia w społeczeństwie. Wychowanie to wprowadzenie dzieci i młodzieży w kulturę własnego narodu i społeczeństwa, kulturę mowy ojczystej i języka ojczystego, a także oddziaływanie rodziców, wychowawców, nauczycieli na dzieci i młodzież, jak również na starszych poprzez postępowania, czyny, wskazania słowne.

Dalsza część artykułu: Wychowanie do wartości

   

Strona 5 z 22