AKTUALNOŚCI

"Być dla innych"

poniedziałek, 25 kwietnia 2011 18:43

Dnia 17.04.2011r. w CKiT w Mrągowie odbyła się impreza charytatywna pt. „ Być dla innych”. Już od kilku lat nasze przedszkolaki biorą w niej udział, rozumiejąc przy tym konieczność niesienia pomocy innym.

Dalsza część artykułu: "Być dla innych"

 

III Przegląd Małych Form Scenicznych "Mała Rybka"

niedziela, 17 kwietnia 2011 17:59

 

Dnia 7 kwietnia 2011 roku dzieci z grupy VII „Fiołki” wzięły udział w III Przeglądzie Małych Form Scenicznych „Mała Rybka” zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 5  „Piątka” w Biskupcu.

Dalsza część artykułu: III Przegląd Małych Form Scenicznych "Mała Rybka"

 

FESTIWAL NAUKI - oszczędzamy energię i wodę

wtorek, 22 marca 2011 00:00

22 marca w Przedszkolu Publicznym Nr 1 Stokrotka w Mrągowie odbył się „FESTIWAL NAUKI - oszczędzamy energię i wodę”. W festiwalu wzięły  udział cztery grupy dzieci 5 i 6-letnich, tego wyjątkowego dnia zamieniając się na chwilę w małych chemików, inżynierów i naukowców, którym powagi nadawały białe fartuchy i papierowe okulary.
Dzieci z wielką powagą i przejęciem godnym niejednego profesora, przekazywały informacje  dotyczące  poszanowania energii i promowania jej odnawialnych źródeł a także samodzielnie przeprowadzały doświadczenia, które miały na celu wyjaśnić lub przybliżyć niezrozumiałe zjawiska.

Dalsza część artykułu: FESTIWAL NAUKI - oszczędzamy energię i wodę

 

Śmieciomoda

piątek, 04 marca 2011 00:00


04 marca, jak co roku w związku z kilkuletnią już tradycją Przedszkola „Stokrotka”, odbył się pokaz „Śmieciomody”. Impreza miała na celu zwrócić uwagę zarówno dzieciom jak i rodzicom na ogrom wytwarzanych przez człowieka śmieci, zachęcić do recyklingu oraz do powtórnego wykorzystywania niektórych odpadów, a także zaproponować zabawę i podsunąć pomysł na wspólne, kreatywne  spędzanie wolnego czasu w rodzinnym gronie przy projektowaniu jedynych w swoim rodzaju strojów dla swoich pociech.

Dalsza część artykułu: Śmieciomoda

 

Babciu! Dziadku! – Dziś Twoje Święto!

piątek, 21 stycznia 2011 00:00

Trzeci tydzień stycznia w „Stokrotce” upłynął pod hasłem: „Kochamy nasze Babcie i Dziadków”. Zbliżające się święto było wspaniałą okazją, aby uświadomić dzieciom jak ważną rolę  w naszym życiu pełnią  dziadkowie.

Dalsza część artykułu: Babciu! Dziadku! – Dziś Twoje Święto!

   

Ach te bale w karnawale!

piątek, 21 stycznia 2011 00:00

21 stycznia już od wczesnych godzin rannych sale naszego przedszkola zaczęli zapełniać waleczni  rycerze, dystyngowane damy, prześliczne księżniczki a także piraci i bohaterowie dziecięcych kreskówek. Raz po raz z szatni do swojej sali przemykał korytarzem kolorowy motylek w towarzystwie wróżki, czy syrenka u boku dzielnego strażaka.

Dalsza część artykułu: Ach te bale w karnawale!

 

KONKURS NA „ BAJKĘ O GAZIKU ZIEMNYM” ROZSTRZYGNIĘTY!

poniedziałek, 03 stycznia 2011 00:00

 

3 stycznia 2011 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu zorganizowanego przez Fundację Kreatywnego Rozwoju i Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie nt. „Przygoda z gazikiem ziemnym. Gaz ziemny na wesoło”. Partnerem konkursu było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA Pomorski Oddział Obrotu Gazem  Gazownia Olsztyńska, Kuratorium Oświaty oraz Telewizja Olsztyn i Nasz Olsztyniak.

Dalsza część artykułu: KONKURS NA „ BAJKĘ O GAZIKU ZIEMNYM” ROZSTRZYGNIĘTY!

   

Strona 20 z 22