AKTUALNOŚCI

Wycieczka do Urzędu Miejskiego

piątek, 20 maja 2011 20:11

 13 maja 2011 roku grupa dzieci 5-letnich  „SŁONECZNIKI” wybrała się z wizytą do Urzędu Miejskiego w Mrągowie. Celem wycieczki było poznanie miejsca, w którym podejmuje się najważniejsze dla miasta i jego mieszkańców decyzje.

Dalsza część artykułu: Wycieczka do Urzędu Miejskiego

 

O oszczędzaniu energii w domu i środowisku lokalnym

 

Oszczędzając energię elektryczną możemy dbać o nasze środowisko na co dzień. Niewielkim wysiłkiem można obniżyć koszt eksploatacji urządzeń elektrycznych. Ekonomiczne korzystanie z prądu polega na zużywaniu go w takich ilościach, które zapewniają pełen komfort pracy. Mniejsze zużycie energii ma wiele pozytywnych stron – możemy oszczędzić pieniądze i równocześnie pomóc środowisku. Produkowanie energii wymaga korzystania z cennych źródeł naturalnych, np. węgla, ropy lub gazu. Dlatego też rozsądne używanie energii pomaga nam zachować te źródła aby wystarczyły dłużej na przyszłość.

Dalsza część artykułu: O oszczędzaniu energii w domu i środowisku lokalnym

 

Edukacja ekologiczna w rodzinie

piątek, 29 kwietnia 2011 09:44

 

Edukacja ekologiczna dotyczy nie tylko dzieci, lecz także ich rodziny. „Rodzina jak sama nazwa wskazuje - rodzi nowe życie i stwarza warunki dla jego rozwoju.”1 Jeżeli rodzina ma zapewnić dziecku bezpieczne warunki życia, to musi pomyśleć o czystym powietrzu, zdrowej wodzie, bezpiecznej żywności, o miejscu do wypoczynku, a więc o wszystkim co służy zdrowiu, a także nauczyć prawidłowych relacji międzyludzkich.

Dalsza część artykułu: Edukacja ekologiczna w rodzinie

 

"Być dla innych"

poniedziałek, 25 kwietnia 2011 18:43

Dnia 17.04.2011r. w CKiT w Mrągowie odbyła się impreza charytatywna pt. „ Być dla innych”. Już od kilku lat nasze przedszkolaki biorą w niej udział, rozumiejąc przy tym konieczność niesienia pomocy innym.

Dalsza część artykułu: "Być dla innych"

 

III Przegląd Małych Form Scenicznych "Mała Rybka"

niedziela, 17 kwietnia 2011 17:59

 

Dnia 7 kwietnia 2011 roku dzieci z grupy VII „Fiołki” wzięły udział w III Przeglądzie Małych Form Scenicznych „Mała Rybka” zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 5  „Piątka” w Biskupcu.

Dalsza część artykułu: III Przegląd Małych Form Scenicznych "Mała Rybka"

   

FESTIWAL NAUKI - oszczędzamy energię i wodę

wtorek, 22 marca 2011 00:00

22 marca w Przedszkolu Publicznym Nr 1 Stokrotka w Mrągowie odbył się „FESTIWAL NAUKI - oszczędzamy energię i wodę”. W festiwalu wzięły  udział cztery grupy dzieci 5 i 6-letnich, tego wyjątkowego dnia zamieniając się na chwilę w małych chemików, inżynierów i naukowców, którym powagi nadawały białe fartuchy i papierowe okulary.
Dzieci z wielką powagą i przejęciem godnym niejednego profesora, przekazywały informacje  dotyczące  poszanowania energii i promowania jej odnawialnych źródeł a także samodzielnie przeprowadzały doświadczenia, które miały na celu wyjaśnić lub przybliżyć niezrozumiałe zjawiska.

Dalsza część artykułu: FESTIWAL NAUKI - oszczędzamy energię i wodę

 

Śmieciomoda

piątek, 04 marca 2011 00:00


04 marca, jak co roku w związku z kilkuletnią już tradycją Przedszkola „Stokrotka”, odbył się pokaz „Śmieciomody”. Impreza miała na celu zwrócić uwagę zarówno dzieciom jak i rodzicom na ogrom wytwarzanych przez człowieka śmieci, zachęcić do recyklingu oraz do powtórnego wykorzystywania niektórych odpadów, a także zaproponować zabawę i podsunąć pomysł na wspólne, kreatywne  spędzanie wolnego czasu w rodzinnym gronie przy projektowaniu jedynych w swoim rodzaju strojów dla swoich pociech.

Dalsza część artykułu: Śmieciomoda

   

Strona 20 z 23