AKTUALNOŚCI

Fiołki i Niezapominajki w rytmie Poloneza pożegnały przedszkole

środa, 23 czerwca 2010 09:45

 

W mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki odbyło się uroczyste pożegnanie najstarszych przedszkolaków z Przedszkola Publicznego "Stokrotka" w Mrągowie. Uroczystość rozpoczęła się Polonezem. Kiedy dzieci w tanecznym kroku wyszły na scenę rodzicom trudno było powstrzymać łzy wzruszenia.

Dalsza część artykułu: Fiołki i Niezapominajki w rytmie Poloneza pożegnały przedszkole

 

V Olimpiada sześciolatków 2010

środa, 09 czerwca 2010 00:00

 

Dziewięć grup zerówkowiczów z całego Mrągowo rywalizowało w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych podczas V Olimpiady Sześciolatków o puchar burmistrza miasta. Dzieciom we wspólnej zabawie nie przeszkodziła nawet deszcz, który nie pozwolił rozegrać wszystkich konkurencji.

Od pięciu już lat w czerwcu na placu zabaw przy Przedszkolu "Stokrotka" w Mrągowie odbywa się Olimpiada Sześciolatków. W tym roku w zawodach uczestniczyły przedszkolaki z dziewięciu klas "O" z całego Mrągowa.
1m. klasa "01" ze Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół Nr 1 (p. Anna Staszewska)
2m. grupa "Niezapominajki" z Przedszkola Publicznego "Stokrotka" (p. Teresa Bączek i Anna Stankiewicz)
3m. klasa "0" ze Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół Nr 4 (Ewa Eźlakowska)
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez burmistrz Mrągowa Otolię Siemieniec, a pozostałe drużyny nagrodzone zostały wyróżnieniami.

 

Obchody Dnia Ziemi 2010

wtorek, 20 kwietnia 2010 00:00

 

Przedszkolaki wiedzą jak dbać o czystość środowiska

W sali Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbył się Dzień Ziemi w wykonaniu dzieci z Przedszkola Publicznego Nr1 "Stokrotka". Przedszkolaki poprzez wiersze, piosenki i taniec pokazały swoim kolegom i koleżankom jak należy dbać o przyrodę, aby nam żyło się lepiej i zdrowiej.

Dzieci z Przedszkola Publicznego Nr1 "Stokrotka" przygotowały ekologiczny program artystyczny. Oprócz wierszy, piosenek i przedstawień najwięcej owacji zebrały czterolatki, które wraz z rodzicami przygotowały pokaz "śmieciomody". Stroje powstały z wykorzystaniem surowców wtórnych.

 

Nie śmieć! Nie niszcz przyrody! Gaś światło!

poniedziałek, 22 lutego 2010 09:54

 

W przedszkolu „Stokrotka” w Mrągowie przy ulicy Brzozowej 22 lutego w poniedziałek odbyły się warsztaty „Siła zieleni drzewko dla życia” organizowane przez Stowarzyszenie Zielone Dzieci.

Czytaj dalej

 

Konkurs plastyczny "Na liściach malowane"

wtorek, 19 stycznia 2010 09:58

19 stycznia został rozstrzygnięty otwarty konkurs plastyczny "Na liściach malowane". W konkursie wzięło udział 633 uczestników, którzy wykonali 791 prac.

Dalsza część artykułu: Konkurs plastyczny "Na liściach malowane"

   

Dzień Ziemi 2009

wtorek, 21 kwietnia 2009 09:11

 

Już po raz dwudziesty obchodziliśmy w Polsce Dzień Ziemi. W Mrągowie obchody święta rozłożono na dwa dni i zorganizowane zostały przez Centrum Kultury i Turystyki a także przedszkole Stokrotka. Pierwszego dnia na scenie domu kultury prezentowali się najmłodsi.

 

Czego Jaś się nie nauczy

czwartek, 18 grudnia 2008 21:57

Od września br. w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”, Przedszkolu Publicznym Nr 2 „Bajka” oraz w Przedszkolu Niepublicznym „Kubuś” realizowany jest projekt pn. „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Programem objętych jest 315 przedszkolaków.

Dalsza część artykułu: Czego Jaś się nie nauczy

   

Strona 20 z 20