AKTUALNOŚCI

Dzień Białej Laski

piątek, 15 października 2010 14:02

Przejdź do galerii15 października to Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Ma on przypominać wszystkim o potrzebach osób dotkniętych brakiem wzroku, którzy  chcą uczestniczyć w normalnym życiu bez konieczności zdawania się na cudzą wrażliwość i współczucie. W tym  dniu ludzie niewidomi przypominają reszcie społeczeństwa, że chcą żyć tak jak wszyscy obywatele kraju i świata.

Dzieci z grupy „Słoneczniki” zostały zaproszone przez Mrągowskie Koło Polskiego Związku Niewidomych do restauracji „Nowa”  w Mrągowie, aby swoim występem artystycznym umilić czas zgromadzonym.

Dalsza część artykułu: Dzień Białej Laski

 

Dzień Edukacji Narodowej

czwartek, 14 października 2010 13:06

„STO LAT NASZYM PANIOM I PANOM”Przejdź do galerii

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, który zastąpił świętowany dawniej Dzień Nauczyciela. Jest to rocznica utworzenia w 1773 roku, z inicjatywy ówczesnego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, Komisji Edukacji Narodowej.

W naszym przedszkolu z tej okazji program artystyczny przedstawiła grupa „ Słoneczniki”. W sali gospodarzy licznie zgromadzili się nauczyciele, personel „Stokrotki” oraz kochane przedszkolaki.  

Dalsza część artykułu: Dzień Edukacji Narodowej

 

Wycieczka do Polskiej Wsi

czwartek, 23 września 2010 00:00

23 września 2010r. grupy „Niezapominajki” i „Fiołki”, wzięły udział w wycieczce do „Mini Zoo” w Polskiej Wsi. W zagrodach i wolierach dzieci zobaczyły wiele gatunków ptaków i zwierząt, zarówno domowych jak i dzikich. Były wśród nich owce, kozy, ptactwo ozdobne, kucyki, świnki peruwiańskie, bażanty, strusie emu… Przyjazne, oswojone zwierzęta śmiało podchodziły do przedszkolaków, które serwowały im wcześniej przygotowane smakołyki a bezpośredni kontakt dostarczył wiele radości.

Dalsza część artykułu: Wycieczka do Polskiej Wsi

 

Europejski dzień bez Samochodu

środa, 22 września 2010 00:00

22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Idea ta narodziła się we Francji i ma skłonić kierowców do wyboru alternatywnych środków komunikacji. Nauczycielki tego dnia, we wszystkich grupach wiekowych, odbyły  rozmowy na temat komunikacji i związanych z nią zagrożeń dla środowiska. Dzieci w spontanicznych pogawędkach przedstawiały plusy i minusy rozwoju motoryzacji.  W ramach wewnątrzprzedszkolnego konkursu pt.: ,,Podróżujemy ekologicznie" każda grupa wykonała prace przestrzenne, które wyeksponowano w holu przedszkola. Jury miało problem, aby wytypować zwycięzcę, gdyż zachwycały ich wszystkie wykonane pojazdy. Po naradzie  I miejsce przyznano grupie ,,Krasnale" a pozostali uczestnicy otrzymali słodkie nagrody i dyplomy.

 

Sprzątamy Świat

niedziela, 19 września 2010 20:54

Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w każdy trzeci weekend września. Głównym celem akcji, która w tym roku przeprowadzana była w dniach 17-19 września pod hasłem: „Chrońmy bioróżnorodność-segregujmy odpady” było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miast i wiosek przez sprzątanie okolicznych terenów oraz zwrócenie uwagi na powstawanie coraz większej liczby nielegalnych wysypisk śmieci.

Dalsza część artykułu: Sprzątamy Świat

   

Dni adaptacyjne w grupach „ Krasnale” i „Bratki”

wtorek, 31 sierpnia 2010 20:48

Nowy rok przedszkolny w „Stokrotce” jak zawsze najszybciej powitały dzieci najmłodsze  czyli grupy: „Krasnale” i „Bratki”. W dniach 26-31 sierpnia 2010r. odbyły się dni adaptacyjne, których celem było wspomaganie dziecka w procesie przystosowania do życia w warunkach przedszkolnych, poprzez umożliwienie mu poznania nowego otoczenia. Ważnym celem było również nawiązanie współpracy z rodziną i aktywne włączenie jej do procesu przygotowania dziecka do roli przedszkolaka. Spotkania prowadzone były przez: Mariolę Ordyszewską, Karolinę Gołębiewską i Annę Stankiewicz – nauczycielki grup.

Dalsza część artykułu: Dni adaptacyjne w grupach „ Krasnale” i „Bratki”

 

Fiołki i Niezapominajki w rytmie Poloneza pożegnały przedszkole

środa, 23 czerwca 2010 09:45

 

W mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki odbyło się uroczyste pożegnanie najstarszych przedszkolaków z Przedszkola Publicznego "Stokrotka" w Mrągowie. Uroczystość rozpoczęła się Polonezem. Kiedy dzieci w tanecznym kroku wyszły na scenę rodzicom trudno było powstrzymać łzy wzruszenia.

Dalsza część artykułu: Fiołki i Niezapominajki w rytmie Poloneza pożegnały przedszkole

   

Strona 20 z 21