AKTUALNOŚCI

Spotkanie w przedszkolu z psychologiem i dietetykiem

poniedziałek, 26 listopada 2018 00:00

 

 

21 listopada 2018r. w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie w sali grupy VII „Fiołki” odbyło się spotkanie z psychologiem z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Mrągowie na temat: „Jak rozmawiać z małym dzieckiem o dużych sprawach np. śmierć w rodzinie, narodziny dziecka, separacja, rozwód” oraz z dietetykiem z Poradni „Dobrze jedz” z przychodni Mazur-Med na temat: „Och ten niejadek! Jak zachęcać dziecko do jedzenia?” Spotkanie zorganizowane zostało dla rodziców i mieszkańców Mrągowa i okolic w ramach realizacji programu profilaktycznego „Bezpieczny na maxa”.

Dalsza część artykułu: Spotkanie w przedszkolu z psychologiem i dietetykiem

 

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

sobota, 24 listopada 2018 08:20

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

W Przedszkolu „Stokrotka” przygotowania do uroczystej 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości trwały już od kilku miesięcy. Placówka przystąpiła do starań o Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” i ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”, dzięki którym propagowane są wartości patriotyczne i podtrzymywana jest regionalna tradycja. Poprzez realizację zadań dzieci zaznajamiają się ze symbolami narodowymi, ważnymi wydarzeniami z dziejów historii Polski, sławnymi Polakami, strojami i tańcami regionalnymi, narodowymi. Poznają i promują nasze miasto uczestnicząc w wycieczkach, konkursach recytatorskich, muzycznych, plastycznych, imprezach wewnątrzprzedszkolnych  i na zewnątrz placówki.

Dalsza część artykułu: Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

 

Obchody 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publiczne Nr 1 „Stokrotka”.

niedziela, 18 listopada 2018 15:48

W Przedszkolu „Stokrotka” przygotowania do uroczystej 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości trwały już od kilku miesięcy. Placówka przystąpiła do starań o Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” i ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”, dzięki którym propagowane są wartości patriotyczne i podtrzymywana jest regionalna tradycja.

Dalsza część artykułu: Obchody 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publiczne Nr 1 „Stokrotka”.

 

Święto Niepodległości

wtorek, 13 listopada 2018 00:00

 

W tym roku 11- go listopada 2018 roku przypadła 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W naszym przedszkolu „Stokrotka” 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Dalsza część artykułu: Święto Niepodległości

 

Spotkanie młodszych grup przedszkolnych z policjantem – rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

niedziela, 21 października 2018 17:34

 


21 września 2018r. dzieci z młodszych grup przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu w przedszkolu z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Pan policjant po przedstawieniu się przedszkolakom zapytał, na jakim świetle przechodzimy przez jezdnię, a na jakim nie? Pan przypomniał dzieciom, że muszą chodzić z rodzicem lub osobą dorosłą za rękę.

Dalsza część artykułu: Spotkanie młodszych grup przedszkolnych z policjantem – rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

   

Wycieczka autokarowa starszych grup przedszkolnych do Motylarni w Marcinkowie (18 września 2018r.)

niedziela, 21 października 2018 17:31

 

Podczas wycieczki dzieci uczestniczyły w dwóch formach zabaw. Jako pierwsze odbyły się warsztaty, podczas których dzieci sadziły trawę, którą (nietypowo) trzeba deptać, żeby urosła. Dzieci ozdabiały doniczki wykonane z plastikowych butelek, ćwiczyły przy tym sprawność dłoni i palców.

Dalsza część artykułu: Wycieczka autokarowa starszych grup przedszkolnych do Motylarni w Marcinkowie (18 września 2018r.)

 

SPOTKANIE DLA RODZICÓW I MIESZKAŃCÓW MRĄGOWA W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 1 „STOKROTKA” W MRĄGOWIE - Z TRENEREM SZKOŁY SAMOOBRONY IRON KAV MAGA ORAZ POLIACJANTEM

środa, 10 października 2018 00:00

 

8 października 2018r. w naszym przedszkolu rozpoczął się cykl spotkań realizowanych w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny na maxa”.

 

Program jest skierowany do wszystkich osób dorosłych zainteresowanych spotkaniami ze specjalistami. Dotyczy on dzieci i osób bliskich dziecku, które również powinny zadbać o swoje emocje, relacje z dzieckiem i innymi osobami. W końcu są one dla dzieci wzorem do naśladowania. „Bezpieczny” z nazwy programu to dziecko, którego bezpieczeństwo jest w tym programie najważniejsze. O bezpieczeństwo dzieci dbają nauczyciele i pracownicy przedszkola, rodzice, opiekunowie, babcie i dziadkowie, ciocie i wujkowie, starsze rodzeństwo. Celem programu jest wzbudzenie u wszystkich tych osób refleksji, wprowadzeniu znaku zapytania, zastanowieniu się nad tym, czy moje dziecko jest bezpieczne, tak ma maxa i pokazanie wszystkim tym osobom, jak zapobiegać wypadkom z udziałem dzieci.

Dalsza część artykułu: SPOTKANIE DLA RODZICÓW I MIESZKAŃCÓW MRĄGOWA W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 1 „STOKROTKA” W MRĄGOWIE - Z TRENEREM SZKOŁY SAMOOBRONY IRON KAV MAGA ORAZ POLIACJANTEM

   

Strona 2 z 24