AKTUALNOŚCI

Dzieci ze „Stokrotki” zasiliły szeregi XII PARADY POSTACI BAJKOWYCH w Mrągowie

wtorek, 05 czerwca 2018 00:00

 

2 czerwca 2018r. dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” uczestniczyły w XII Paradzie Postaci Bajkowych obchodzonych w ramach XII Światowych Dni Bajki, zorganizowanej przez pracowników Biblioteki Miejskiej Oddziału dla Dzieci.

W Paradzie Bajkowej wzięły udział dzieci ze wszystkich mrągowskich przedszkoli przebrane za kolorowe postacie z bajek. Zabawa polegała na przemarszu wokół jeziorka Magistrackiego. Następnie na scenie małego amfiteatru na Placu Unii Europejskiej odbył się konkurs na najciekawszą postać bajkową. Każda z grupa przedszkolnych zaprezentowała swoje stroje przy muzyce dziecięcej. A w tym czasie jury, w skład którego weszli przedstawiciele mrągowskich przedszkoli, wybierało najciekawsze, najbardziej efektowne stroje przedszkolaków. Wybór był trudny - postacie były przeróżne, kolorowe, dopracowane, często wykonane samodzielnie. Spośród naszych uczestników nagrodzeni zostali:
1 miejsce zajęła Natalia Ciskowska przebrana za Pipi,
2 miejsce  zajęła Julia Kuś w stroju Wampiryny,
3 miejsce otrzymała Myszka Miki – Amelia Pichler.

Wyróżnienia otrzymali:
Lena Korżyńska – książniczka,
Franek Bastek – strażak,
Antoni Kędziora – wilk.

Nagrody za udział w Paradzie zostały wręczone następującym osobom:
Emilce Romanowskiej – księżniczce,
Mai Woszkiel – również księżniczce,
Julii Graczyk – w stroju małpki,
Blance Puławskiej – Super Girl,
Stasiowi Jabłońskiemu – strażakowi Samowi.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom. Zapraszamy za rok!

 

Opracowała: Marzena Krueger


 

 

Dzieci z naszego przedszkola z wizytą u pani Burmistrz Miasta Mrągowo

poniedziałek, 04 czerwca 2018 00:00

 

 

29 maja dzieci z mrągowskich przedszkoli zastały zaproszone do pani Burmistrz Miasta Mrągowo pani Otoli Siemieniec z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Dalsza część artykułu: Dzieci z naszego przedszkola z wizytą u pani Burmistrz Miasta Mrągowo

 

Sześciolatki zwiedziły Szkołę Podstawową nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego na oś. Mazurskim

poniedziałek, 04 czerwca 2018 00:00

 

29 maja 2018r. sześciolatki z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do jednej
z mrągowskich szkół podstawowych -  Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego na oś. Mazurskim.

Dalsza część artykułu: Sześciolatki zwiedziły Szkołę Podstawową nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego na oś. Mazurskim

 

„Cyrwuna Kapka” w Bibliotece Miejskiej – Odział dla Dzieci

poniedziałek, 28 maja 2018 00:00

 

26 kwietnia 2018r. dzieci sześcioletnie z grupy VI „Słoneczniki” przedstawiły bajkę pt. „Cyrwuna Kapka” dzieciom z klas pierwszych mrągowskiej Szkoły Podstawowej nr 1
z ul. Kopernika. Spotkanie zostało zorganizowane przez pracowników Biblioteki Miejskiej Oddziału dla Dzieci w sali Orbita w CKiT.

Dalsza część artykułu: „Cyrwuna Kapka” w Bibliotece Miejskiej – Odział dla Dzieci

 

„Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”

poniedziałek, 07 maja 2018 00:00

 

 

10 kwietnia 2018r. dzieci z grupy VI „Słoneczniki” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie, obchodzonego w CKiT w Mrągowie. Uczestniczyły w nim dzieci z mrągowskich szkół i przedszkoli.

Dalsza część artykułu: „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”

   

PRZEDSZKOLE „STOKROTKA” LAUREATEM KONKURSU O CERTYFIKAT SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU

niedziela, 18 lutego 2018 16:09

8 lutego bieżącego roku na spotkaniu w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty po raz kolejny wyróżnił szkoły i placówki podejmujące niekonwencjonalne  działania na rzecz środowiska przyrodniczego, a także bezpieczeństwa uczniów. Jednym z laureatów otrzymanej nagrody – certyfikatu Szkoła Przyjazna Środowisku, zostało Przedszkole Publiczne nr1 „Stokrotka” w Mrągowie. Celem przedsięwzięcia było wyróżnienie szkół i placówek oświatowych, które integrują społeczność szkolną wokół działań na rzecz poszanowania zasobów naturalnego środowiska, doskonalą procesy dydaktyczne i wychowawcze, w szczególności w obszarze edukacji ekologicznej i zrównoważonego rozwoju, a także podejmują i angażują do działań społeczność szkolną i środowisko lokalne podnosząc tym samym efektywność i atrakcyjność pracy dydaktycznej oraz motywując do poszukiwania nowych i ciekawych rozwiązań w zakresie ekologii.

Dalsza część artykułu: PRZEDSZKOLE „STOKROTKA” LAUREATEM KONKURSU O CERTYFIKAT SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU

 

„MRĄGOWO W LEGENDACH” – SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU Z PANEM ROBERTEM WROBLEM Z CENTRUM KULTURY I TURYSTYKI W MRĄGOWIE

czwartek, 15 lutego 2018 12:25

 

9 lutego 2018r. do naszego przedszkola zaproszony został pan Robert Wróbel – kierownik Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej oraz Przewodniczący Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej. Pan Robert gościł w 4 starszych grupach przedszkolnych przedstawiając ciekawostki o mieście Mrągowie i związane z nim legendy.

Dalsza część artykułu: „MRĄGOWO W LEGENDACH” – SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU Z PANEM ROBERTEM WROBLEM Z CENTRUM KULTURY I TURYSTYKI W MRĄGOWIE

   

Strona 1 z 21