AKTUALNOŚCI

Magia Świąt w Przedszkolu „Stokrotka”

poniedziałek, 24 grudnia 2018 00:00

 

Grudzień jest miesiącem przepełnionym magiczną atmosferą. Możemy dostrzec migoczące światełka i kolorowe ozdoby. Wszystko to dowodzi, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które są rodzinnymi i ciepłymi świętami, pełnymi miłości i radości. Dorośli w pośpiechu robią zakupy i porządki w swoich domach, dzieci piszą listy do Mikołaja, na którego z utęsknieniem czekają cały rok. Dzieciom z Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie również udzieliła się atmosfera zbliżających się wielkimi krokami Świąt. W przedszkolu okres przedświąteczny był niezwykle pracowity.

Dalsza część artykułu: Magia Świąt w Przedszkolu „Stokrotka”

 

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

sobota, 24 listopada 2018 08:20

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

W Przedszkolu „Stokrotka” przygotowania do uroczystej 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości trwały już od kilku miesięcy. Placówka przystąpiła do starań o Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” i ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”, dzięki którym propagowane są wartości patriotyczne i podtrzymywana jest regionalna tradycja. Poprzez realizację zadań dzieci zaznajamiają się ze symbolami narodowymi, ważnymi wydarzeniami z dziejów historii Polski, sławnymi Polakami, strojami i tańcami regionalnymi, narodowymi. Poznają i promują nasze miasto uczestnicząc w wycieczkach, konkursach recytatorskich, muzycznych, plastycznych, imprezach wewnątrzprzedszkolnych  i na zewnątrz placówki.

Dalsza część artykułu: Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

 

Obchody 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publiczne Nr 1 „Stokrotka”.

niedziela, 18 listopada 2018 15:48

W Przedszkolu „Stokrotka” przygotowania do uroczystej 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości trwały już od kilku miesięcy. Placówka przystąpiła do starań o Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” i ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”, dzięki którym propagowane są wartości patriotyczne i podtrzymywana jest regionalna tradycja.

Dalsza część artykułu: Obchody 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publiczne Nr 1 „Stokrotka”.

 

Święto Niepodległości

wtorek, 13 listopada 2018 00:00

 

W tym roku 11- go listopada 2018 roku przypadła 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W naszym przedszkolu „Stokrotka” 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Dalsza część artykułu: Święto Niepodległości

 

Spotkanie młodszych grup przedszkolnych z policjantem – rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

niedziela, 21 października 2018 17:34

 


21 września 2018r. dzieci z młodszych grup przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu w przedszkolu z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Pan policjant po przedstawieniu się przedszkolakom zapytał, na jakim świetle przechodzimy przez jezdnię, a na jakim nie? Pan przypomniał dzieciom, że muszą chodzić z rodzicem lub osobą dorosłą za rękę.

Dalsza część artykułu: Spotkanie młodszych grup przedszkolnych z policjantem – rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

   

Wycieczka autokarowa starszych grup przedszkolnych do Motylarni w Marcinkowie (18 września 2018r.)

niedziela, 21 października 2018 17:31

 

Podczas wycieczki dzieci uczestniczyły w dwóch formach zabaw. Jako pierwsze odbyły się warsztaty, podczas których dzieci sadziły trawę, którą (nietypowo) trzeba deptać, żeby urosła. Dzieci ozdabiały doniczki wykonane z plastikowych butelek, ćwiczyły przy tym sprawność dłoni i palców.

Dalsza część artykułu: Wycieczka autokarowa starszych grup przedszkolnych do Motylarni w Marcinkowie (18 września 2018r.)

 

STARSZAKI ŻEGNAJĄ „STOKROTKĘ”

środa, 27 czerwca 2018 00:00

19 czerwca bieżącego roku w  godzinach popołudniowych salę widowiskową CKiT zaczęli wypełniać wyjątkowi goście – dzieci  i ich rodziny naszego przedszkola, którzy po raz ostatni tego dnia przyszli obejrzeć występy swoich pociech, jeszcze przez chwilę - „Starszaków ze Stokrotki”. Tego dnia po raz ostatni na scenie teatralnej żegnaliśmy dwie grupy naszych wychowanków, grupy VI „Słoneczniki” i grupy VII „ Fiołki”.

Dalsza część artykułu: STARSZAKI ŻEGNAJĄ „STOKROTKĘ”

   

Strona 1 z 23