AKTUALNOŚCI

Święto Niepodległości

wtorek, 13 listopada 2018 00:00

 

W tym roku 11- go listopada 2018 roku przypadła 100 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W naszym przedszkolu „Stokrotka” 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Dalsza część artykułu: Święto Niepodległości

 

Spotkanie młodszych grup przedszkolnych z policjantem – rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

niedziela, 21 października 2018 17:34

 


21 września 2018r. dzieci z młodszych grup przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu w przedszkolu z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Pan policjant po przedstawieniu się przedszkolakom zapytał, na jakim świetle przechodzimy przez jezdnię, a na jakim nie? Pan przypomniał dzieciom, że muszą chodzić z rodzicem lub osobą dorosłą za rękę.

Dalsza część artykułu: Spotkanie młodszych grup przedszkolnych z policjantem – rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

 

Wycieczka autokarowa starszych grup przedszkolnych do Motylarni w Marcinkowie (18 września 2018r.)

niedziela, 21 października 2018 17:31

 

Podczas wycieczki dzieci uczestniczyły w dwóch formach zabaw. Jako pierwsze odbyły się warsztaty, podczas których dzieci sadziły trawę, którą (nietypowo) trzeba deptać, żeby urosła. Dzieci ozdabiały doniczki wykonane z plastikowych butelek, ćwiczyły przy tym sprawność dłoni i palców.

Dalsza część artykułu: Wycieczka autokarowa starszych grup przedszkolnych do Motylarni w Marcinkowie (18 września 2018r.)

 

STARSZAKI ŻEGNAJĄ „STOKROTKĘ”

środa, 27 czerwca 2018 00:00

19 czerwca bieżącego roku w  godzinach popołudniowych salę widowiskową CKiT zaczęli wypełniać wyjątkowi goście – dzieci  i ich rodziny naszego przedszkola, którzy po raz ostatni tego dnia przyszli obejrzeć występy swoich pociech, jeszcze przez chwilę - „Starszaków ze Stokrotki”. Tego dnia po raz ostatni na scenie teatralnej żegnaliśmy dwie grupy naszych wychowanków, grupy VI „Słoneczniki” i grupy VII „ Fiołki”.

Dalsza część artykułu: STARSZAKI ŻEGNAJĄ „STOKROTKĘ”

 

„Przegląd Pieśni Patriotycznych” w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

wtorek, 26 czerwca 2018 00:00

W związku z realizacją przez nasze przedszkole programu z zakresu edukacji  regionalno-patriotycznej pt. „Kto ty jesteś- Polak mały” i ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 08.05.2018 r. w naszym przedszkolu „Stokrotka” odbył się po raz pierwszy  „Przegląd Pieśni Patriotycznych”.

Dalsza część artykułu: „Przegląd Pieśni Patriotycznych” w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

   

PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ

poniedziałek, 25 czerwca 2018 00:00

 

W roku szkolnym 2017/2018 nasze Przedszkole uczestniczyło w projekcie, pt. „Przedszkolaki czytają”. Pomysłodawcą i organizatorem jest Wydawnictwo Zakamarki. Projekt miał na celu wspieranie czytelnictwa, kształtowanie dobrych nawyków czytelniczych,  popularyzację wartościowej literatury dla dzieci oraz dotarcie z nią do domów ubogich w książki.

Dalsza część artykułu: PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ

 

BEZPIECZNE WAKACJE – SPOTKANIE Z POLICJANTEM W PRZEDSZKOLU

poniedziałek, 18 czerwca 2018 00:00

15 czerwca panowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie przeprowadzili na placu przedszkolnym rozmowy z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas wakacji. Panowie policjanci przypomnieli dzieciom zasady ruchu drogowego. Opowiedzieli o bezpieczeństwie nad wodą, o zakazie rozmawiania z osobami nieznajomymi, wyjaśnili, kto to jest osoba nieznajoma. Wyjaśnili, co robić w przypadku zgubienia się. Atrakcją spotkania była możliwość wejścia do radiowozu oraz siedzenia na motorze policyjnym. Zachwyt dzieci nie miał końca!

Dziękujemy za spotkanie tacie Alka i Filipa oraz panu Wojtkowi!

 

Opracowała: Marzena Krueger

   

Strona 1 z 23