Edukacja regionalno-patriotyczna

Certyfikat „Przedszkole Młodych Patriotów”

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

środa, 23 stycznia 2019 00:00

Nasze przedszkole brało udział (do 31.12.2018 r. ) w ogólnopolskim konkursie „Przedszkole  Młodych Patriotów”. Dzięki wspólnym staraniom otrzymaliśmy certyfikat „Przedszkole Młodych Patriotów”.  W ramach starań o certyfikat wraz z dziećmi wykonywaliśmy różnorodne zadania.

Dalsza część artykułu: Certyfikat „Przedszkole Młodych Patriotów”

 

Przegląd pieśni patriotycznych 2018/2019

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

piątek, 07 grudnia 2018 00:00

Przedszkolaki brały udział w przedszkolnym konkursie wiersza, piosenki, pieśni patriotycznych zorganizowanym 29 XI 2018r. z udziałem dzieci z grup II-VII. Ogromne brawa zebranej publiczności otrzymały ubrane na galowo starszaki, które recytowały wiersze i śpiewały pieśni, jak i przebrani za ułanów chłopcy z młodszej grupy, którzy w towarzystwie przyozdobionych wiankami dziewczynek kłusowali na swych papierowych konikach.

Dzieci z grup najstarszych wzięły także udział w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznych w CKiT „Z pieśnią przez wieki”.


GALERIA ZDJĘĆ

 

Mrągowskie pomniki

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

wtorek, 04 grudnia 2018 00:00

Dzieci z gr IV w listopadzie odwiedziły nowy pomnik w Mrągowie postawiony z okazji Święta Niepodległości oraz pomnik mieszczący się na ul. Wojska Polskiego ku pamięci Żołnierzy Wojska Polskiego. Przedszkolaki podczas spacerów po mieście odwiedziły pomnik Jana Pawła II, a także zapoznały się z nowoczesną rzeźbą w mrągowskim parku przedstawiającą cztery żywioły.

W trakcie wycieczek dzieci słuchały ciekawych wiadomości na temat pomników, ich genezy oraz postaci, dla których zostały wzniesione.


 

   

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

sobota, 24 listopada 2018 08:20

Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

W Przedszkolu „Stokrotka” przygotowania do uroczystej 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości trwały już od kilku miesięcy. Placówka przystąpiła do starań o Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu” i ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”, dzięki którym propagowane są wartości patriotyczne i podtrzymywana jest regionalna tradycja. Poprzez realizację zadań dzieci zaznajamiają się ze symbolami narodowymi, ważnymi wydarzeniami z dziejów historii Polski, sławnymi Polakami, strojami i tańcami regionalnymi, narodowymi. Poznają i promują nasze miasto uczestnicząc w wycieczkach, konkursach recytatorskich, muzycznych, plastycznych, imprezach wewnątrzprzedszkolnych  i na zewnątrz placówki.

Dalsza część artykułu: Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”

 

Kodeks Postaw Patriotycznych – Dzień Edukacji Narodowej

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

wtorek, 16 października 2018 00:00

Dzień Edukacji Narodowej, który odbył się w przedszkolu to święto którego celem było kształtowanie poczucia przynależności narodowej, rozwijanie więzi, przyjaźni ze społecznością przedszkolną, kształtowanie właściwych postaw wobec wszystkich pracowników przedszkola, rozumienie znaczenia ich pracy.

12 października 2018r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grupy IV przedstawiły przedszkolakom i pracownikom przedszkola, a następnie swoim rodzicom montaż słowno-muzyczny.

 

Po występie odbyło się spotkanie z policjantem, podczas którego utrwalone zostały zasady obowiązujące w ruchu drogowym i pieszych oraz warsztaty plastyczno- techniczno-literackie, na których dzieci wraz z rodzicami  ułożyły Kodeks Patriotyczny.

Dalsza część artykułu: Kodeks Postaw Patriotycznych – Dzień Edukacji Narodowej

   

Strona 3 z 7