Śmieciomoda


04 marca, jak co roku w związku z kilkuletnią już tradycją Przedszkola „Stokrotka”, odbył się pokaz „Śmieciomody”. Impreza miała na celu zwrócić uwagę zarówno dzieciom jak i rodzicom na ogrom wytwarzanych przez człowieka śmieci, zachęcić do recyklingu oraz do powtórnego wykorzystywania niektórych odpadów, a także zaproponować zabawę i podsunąć pomysł na wspólne, kreatywne  spędzanie wolnego czasu w rodzinnym gronie przy projektowaniu jedynych w swoim rodzaju strojów dla swoich pociech.


Już od wczesnych godzin rannych progi naszego przedszkola zaczęły zapełniać małe modelki i modele dumnie przyprowadzane przez swych projektantów  niosących niepowtarzalne kreacje. Pokaz mody odbył się w sali grupy „ Fiołki”. Przy dźwiękach latynoskiej muzyki, fanfarach i w blasku fleszy po czerwonym dywanie godnie kroczyły księżniczki i rycerze, pszczółki i motylki a także przybysze z zaświatów i obcych planet z wdziękiem prezentując niepowtarzalne kreacje, których pozazdrościć mógłby profesjonalny projektant mody. Prezentowane ubiory zachwycały oryginalnym podejściem do formy i przemyślanym doborem recyklingowych materiałów. Bajecznie kolorowa sukienka z plastikowych wytłoczek, wykonana z folii „ muślinowa” suknia panny młodej czy zbroja „Mlecznego Rycerza” z kartoników po mleku, zrobiły wrażenie na niejednym  widzu. W tworzeniu strojów wykorzystano najbardziej nietypowe surowce, od papieru po plastik, umiejętnie wykorzystując ich kolor, kształt i fakturę, upinając w fantazyjne wzory  i draperie. Wszystkie kreacje nagradzane były gromkimi brawami zebranych wywołując okrzyki zachwytu i podziwu. Po skończonej prezentacji dzieci miały okazję wykazać się swą wiedzą na temat przyrody  oraz utrwalić wiadomości z zakresu jej ochrony uczestnicząc w quizie. Oficjalną część imprezy zakończyło uroczyste ślubowanie „Małego Ekologa” . Wszyscy uczestnicy     „ Śmieciomody” zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami co tylko umocniło i tak radosne już nastroje i zachęciło do dalszej zabawy  przy dźwiękach nowoczesnej muzyki.
„Śmieciomoda” to nie tylko dobra zabawa, to także nowy, ekologiczny sposób patrzenia na problem odpadów, to sposób na życie. Zamiast usypywać góry śmieci, zacznijmy segregować, przetwarzać lub robić „coś z niczego”  - przedmioty codziennego użytku, zabawki czy tak jak dzieci i rodzice z naszego przedszkola - wspaniałe stroje na pokaz. Wszystkim uczestnikom naszego konkursu, podziwiając ich pomysłowość i kreatywność, dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do dalszej wspólnej zabawy z Przedszkolem „ Stokrotka”.