Edukacja regionalno-patriotyczna

Koncert pieśni regionalno-patriotycznej w Stokrotce 2022

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

poniedziałek, 21 listopada 2022 08:23

KONCERT PIEŚNI REGIONALNO- PATRIOTYCZNEJ W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 1 „STOKROTKA” W MRĄGOWIE

„W listopadzie Polska święto ma…”, tak zaczyna się jedna ze zwrotek piosenki wykonanej przez dzieci z grupy III „Maki”, którą mogliśmy usłyszeć dnia 10.11.2022 r.
w naszym przedszkolu. 11 listopada przypomina nam każdego roku o tak ważnym wydarzeniu dla każdego Polaka, jakim było odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Jedną
z koncepcji pracy naszego przedszkola jest kształtowanie w dzieciach ducha patriotyzmu, zapoznawanie ich z symbolami Polski i jej historią. Dlatego też zorganizowaliśmy Koncert Pieśni Regionalno- Patriotycznej, by oddać hołd bohaterom, dzięki którym jesteśmy wolni. Podczas koncertu dzieci z grup: III „Maki”, IV „Stokrotki”, V „Niezapominajki”, VI „Słoneczniki” oraz VII „Fiołki” zaprezentowały przepiękne, chwytające za serce
i wzruszające pieśni oraz tańce o tematyce patriotycznej.

Dalsza część artykułu: Koncert pieśni regionalno-patriotycznej w Stokrotce 2022

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

poniedziałek, 05 września 2022 06:09

„Wrzesień co roku jest miesiącem  wyjątkowym , to pora różnych wyzwań nowych. Bo już wakacje się skończyły , chociaż niezwykle udane były.”

Tradycją naszego  przedszkola 1 września jest to , że nasze przedszkolaki uczestniczą w oficjalnym i uroczystym apelu- rozpoczęcia roku szkolnego. W apelu wzięły udział dzieci z grupy III „Maki”, IV „Stokrotki”, V „Niezapominajki”, gr. VI „Słoneczniki i VII „Fiołki”. Dzieci wspólnie z Panią Dyrektor i swoimi Paniami odśpiewały „Hymn Mazurka Dąbrowskiego” jak też wyrecytowały wiersz W. Bełzy pt. „ Kto Ty jesteś- Polak Mały”. Udział w apelu jest  jednym z działań rozwijających ich świadomość narodową i kształcących postaw patriotyczną. Po apelu Pani Dyrektor na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 wszystkim przedszkolakom życzyła wszystkiego najlepszego , wiele sukcesów zapału do nauki i zabawy ,dużo zdrowia.

W czasie trwania uroczystości  Pani Dyrektor wspomniała o bardzo ważnym wydarzeniu , a mianowicie , że 1 września to bardzo ważna data w Historii Polski – wybuch II wojny światowej, w tym roku obchodzimy 83 rocznicę.

U dzieci można było zauważyć zadowolenie na twarzy, że mogą znowu spotkać się, bawić się z kolegami i koleżankami, jak też przygotowanie przez Panią Dyrektor słodkiej niespodzianki.

 

Opracowała: Anna Stankiewicz

 

Roczne sprawozdanie z realizacji programu z zakresu edukacji regionalno-patriotycznej „Kto Ty jesteś? - Polak mały”

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

wtorek, 07 lipca 2020 07:15

16.06.2020r.

Roczne sprawozdanie z realizacji programu z zakresu edukacji
regionalno-patriotycznej „Kto Ty jesteś? - Polak mały”
(rok szkolny 20219/20)

Program z zakresu edukacji regionalno-patriotycznej: „Kto Ty jesteś? - Polak mały” opracowany został przez nauczycielki przedszkola: mgr Marzena Krueger, mgr Milena Stachelek, mgr Justyna Godlewska. Program obejmował wszystkie dzieci uczęszczające do Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie.

Głównym założeniem programu było przybliżenie dzieciom informacji na temat Mrągowa i okolic oraz swojego kraju poprzez wycieczki, spotkania, realizację tematyki regionalno-patriotycznej, współpracę ze środowiskiem lokalnym.

Cele ogólne programu to:

- Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

- Kształtowanie miłości, szacunku i przynależności społecznej, postawy patriotycznej oraz tożsamości narodowej i regionalnej.

- Wydobycie wielorakich wartości tkwiących we własnym regionie w kontekście wartości narodowych, państwowych, ogólnoludzkich.

- Pełniejsze poznanie własnej kultury i dziedzictwa historycznego.

- Rozbudzenie zamiłowania do rodzimej przyrody.

- Rozwijanie i wzmacnianie aktywności dziecka w środowisku lokalnym, rodzinnym.

Program podzielony jest na 5 części:

1.„Moje przedszkole – moja rodzina”

2. „Mieszkam w Mrągowie, znam historię swojego miasta”

3. „Kto ty jesteś? – Polak mały”

4. „Mój region - Mazury”

5. „Przyroda Mazur”

 

 

W listopadzie 2019r. Przedszkole Publiczne Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie OTRZYMAŁO CERTYFIKAT WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIATY „SZKOŁA WIERNA DZIEDZICTWU” . Certyfikaty przyznawane są za podejmowanie zintegrowanych działań służących kształtowaniu tożsamości narodowej, wzmacnianiu poczucia zakorzenienia oraz przynależności do określonej wspólnoty, a także rozwijaniu kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państw.

Dalsza część artykułu: Roczne sprawozdanie z realizacji programu z zakresu edukacji regionalno-patriotycznej „Kto Ty jesteś? - Polak mały”

   

NAUKA UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

środa, 22 kwietnia 2020 07:12

 

NAUKA UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA W DZIECINNIE PROSTY SPOSÓB.
ZAJĘCIA PROWADZI PAN ADAM POLKOWSKI POCHODZĄCY Z MRĄGOWA.
Jest to dobre ćwiczenie dłoni i palców, logicznego myślenia i koncentracji uwagi.
Spróbujecie?
Ułożenie kostki Rubika 3x3 jeszcze nigdy nie było tak proste!
 

PAMIĘTAMY!! 1 marca – NARODOWY DZIEŃ PAMIECI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

poniedziałek, 24 lutego 2020 07:05

Dzień ten w Mrągowie po raz piąty uczczony będzie Biegiem Tropem Wilczym. Jest to największy w Polsce bieg pamięci mający na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Odbywa się w Polsce od ośmiu lat. Odbędzie się w niedzielę 1 marca 2020r.

Bieg Tropem Wilczym 2020 – Mrągowo składać się będzie z biegu na dwóch dystansach (1963 m oraz 8 km) oraz z wielu imprez towarzyszących. To co wyróżni mrągowski bieg od innych wydarzeń organizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji jest to, że w tym roku organizatorzy wydarzenia w naszym mieście chcą upamiętnić również bohaterskie osoby zamieszkałe w Mrągowie.

Biuro biegu znajdować się będzie w ZOS Baza Mrągowo (ul. Nadbrzeżna 13). Impreza odbędzie się w godz. 12.00 - 15.00. Link do zapisów: https://www.e-gepard.eu/show-contest/899. Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorzy to: Stowarzyszenie Patriotyczne Mrągowo, Gmina Miasto Mrągowo, Starostwo Powiatowe w Mrągowie, Szkoła Mistrzostwa Sportowego,  ZOS „Baza” Mrągowo, Centrum Kultury i Turystyki, Luz Grupą Mrągowo, ZHP Mrągowo oraz Klub Biegacza Mrągowo.

Źródło: http://www.mragowo.pl/aktualnosci/5475-ruszyly-zapisy-na-bieg-tropem-wilczym-2020-mragowo Autor: Ewelina Krzywosz

Opracowała: Marzena Krueger

   

Strona 1 z 8