Festiwal Nauki 2013

piątek, 15 marca 2013 17:52

Już po raz kolejny w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka”
w Mrągowie odbył się Festiwal Nauki. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Jak to działa? Dlaczego jako śmieć jestem niebezpieczny? Jak to utylizować? Festiwal poprzedziło szereg akcji, które prowadzone były w naszej placówce. W ostatnich dniach  prowadziliśmy akcje związane z elektrośmieciami. Najpierw każde dziecko dostało  ulotki nt. elektroodpadów. Zadaniem ich  było rozdać  ulotki w środowisku lokalnym. Następnie  przeprowadziliśmy  selektywną  zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie przedszkola. Taka zbiórka to okazja do zrobienia porządków w domu.  Zużyte sprzęty trafią do Zakładu Utylizacji Odpadów. Do akcji włączyły się całe rodziny.   Uwieńczeniem  tych dwóch akcji był Festiwal Nauki, który odbył się w ubiegły czwartek 14.03.2013r. Brały w nim udział dzieci z grup od IV do VII, a więc 5 i 6-latki. Każda grupa udzieliła odpowiedzi na jedno z zagadkowych pytań: „Jak to działa? Dlaczego jako śmieć jestem niebezpieczny? Jak to utylizować? prezentując doświadczenia, bądź w inny sposób.

Dalsza część artykułu: Festiwal Nauki 2013

 

DOKARMIAMY PTAKI 2013

czwartek, 14 lutego 2013 18:17

DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄDokarmianie ptaków zimą to aktywna ochrona przyrody. Dokarmiając ptaki zimą ratujemy im życie.Nie dokarmiajmy ptaków na zapas- karmę należy wykładać w ilości , którą ptaki zjedzą natychmiast, by nie psuła się i nie zamarzała.-czarny chleb, resztki ciast, solone gotowane ziemniaki, solone mięso i tłuszcze, stęchłe ziarno, spleśniały chleb, suszone i soczyste owoce (w czasie ostrego mrozu),zepsute kasze, zjełczałe tłuszcze i słonina, zzieleniałe wędliny.

Dalsza część artykułu: DOKARMIAMY PTAKI 2013

 

Mikołajkowy prezent dla Ziemi

czwartek, 13 grudnia 2012 00:00

Mikołajkowy prezent dla Ziemi

Wraz z postępem technologicznym coraz częściej decydujemy się na wymianę sprzętu RTV i AGD na nowocześniejszy i bardziej energooszczędny. Wtedy zastanawiamy się, co zrobić ze starymi urządzeniami. Coraz częściej można spotkać elektrośmieci wyrzucone do lasu czy pobliskiego rowu. Jest to zupełnie sprzeczne z ekologiczną troską o naturalne środowisko.

Dalsza część artykułu: Mikołajkowy prezent dla Ziemi

 

Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi dla Przedszkola Publicznego „ Stokrotka” w Mrągowie

sobota, 24 listopada 2012 08:16

Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi dla Przedszkola Publicznego „ Stokrotka” w Mrągowie

Dnia 7 grudnia w Przedszkolu odbędzie się uroczystość upamiętniająca to doniosłe wydarzenie. Warto nadmienić, że nasza placówka jako pierwsza w powiecie mrągowskim zdobyła to zaszczytne wyróżnienie. Certyfikat „Zielona Flaga” stanowi szczególne wyróżnienie i ukoronowanie naszego wkładu pracy na rzecz ekologii i stanowi motywację do kontynuowania tychże działań  we współpracy z rodzicami i społecznością lokalną. Pierwszym stopniem do certyfikacji jest uzyskanie tytułu Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, który nasza placówka otrzymała już wcześniej. Certyfikat ten jest najwyższym międzynarodowym wyróżnieniem przyznawanym przedszkolom i szkołom najbardziej zaangażowanym w promocję postaw proekologicznych, Nadawany szkołom na całym świecie w ramach realizowanego od 1994 roku Programu Eco - Schools na pięciu kontynentach. Uczestniczy w nim ok. 15.000 szkół z 43 krajów Europy, a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii.20 listopada 2012r w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego odbyła się Regionalna Konferencja "Szkoły dla Ekorozwoju".  Spotkanie było również okazją do wręczenia międzynarodowych certyfikatów Zielona Flaga i Lokalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. W bieżącym roku szkolnym Przedszkole „Stokrotka” zostało uhonorowane Certyfikatem Zielonej Flagi. Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi dla Przedszkola Publicznego „ Stokrotka” w Mrągowie.

 

środa, 10 października 2012 08:21

"Święto Drzewa" 2012

Dnia 10.10.2012 dzieci z Przedszkola Publicznego „Stokrotka” odwiedził leśniczy z Nadleśnictwa Powiatu Mrągowskiego. Pan Sławomir Chodkowski opowiedział dzieciom o swojej pracy, o lesie, mieszkających w nim zwierzętach i drzewach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających oraz szanować występującą tam florę.

Dalsza część artykułu: "Świeto Drzewa" 2012

   

wtorek, 09 października 2012 08:26

"Sprzątanie Świata" 2012

Dnia 17.09.2012 Przedszkole Publiczne „Stokrotka” podobnie jak w ubiegłych latach, uczestniczyło w akcji „Sprzątanie Świata”. Przedszkolaki z grup IV - VII miały okazję po raz kolejny wziąć udział w tej szczytnej akcji.

Dalsza część artykułu: "Sprzątanie Świata" 2012

 

niedziela, 23 września 2012 08:40

Europejski Dzień bez Samochodu 2012

22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. To międzynarodowa kampania ekologiczna, która jest uwieńczeniem Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Kampania ma na celu pokazanie, że życie  bez samochodu jest możliwe a podróżowanie komunikacją miejską i spacer przyjazne dla środowiska, Co więcej , ma wpłynąć na polepszenie jakości życia bez hałasu i spalin.

Dalsza część artykułu: Europejski Dzień bez Samochodu 2012

   

Więcej artykułów…

Strona 4 z 5