Dzień Ziemi w Przedszkolu „Stokrotka” 2015
Szczególną datą  dla wszystkich ludzi na całym świecie, którym nie jest obojętna nasza planeta Ziemia jest 22 kwietnia. Tego dnia idea troski o naszą planetę łączy wielu ludzi, którzy nie tylko mówią jak mamy dbać o nią, ale przede wszystkim to czynią. Nasze przedszkole od kilku już lat promuje postawy ekologiczne poprzez liczne działania, a jednym z nich są właśnie obchody Dnia Ziemi. W tym roku dzięki życzliwości i pomocy wielu wspaniałych osób, mieliśmy po raz kolejny okazję świętować ten dzień w CKiT. Nasze przedszkolaki wspaniałymi piosenkami, inscenizacjami, tańcami o pięknej ekologicznej treści opowiadały jak dbać o nasz wspólny dom, czyli Ziemię i całą przyrodę. Cała widownia była wypełniona dziećmi z innych mrągowskich przedszkoli i szkół, rodzicami naszych przedszkolaków i innymi wspaniałymi gościmy, którym leży na sercu dobro naszej planety, w tym m.in. Burmistrz naszego miasta  pani Otolia Siemieniec. Za wspieranie nas i udział w obchodach Dnia Ziemi naszym gościom uprzejmie dziękujemy. Tego dnia zostały również ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody ekologicznego konkursu wojewódzkiego pt. „Podwodny świat roślin i zwierząt jezior mazurskich”, którego organizatorem było nasze przedszkole. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za nadesłane prace. Pamiętajmy, że Ziemia nie jest tylko jedną z planet układu słonecznego, jest przede wszystkim „domem” zamieszkanym przez miliony gatunków, wliczając w to człowieka. Jest jedynym znanym miejscem we Wszechświecie , w którym istnieje „ŻYCIE” i dlatego musimy się o nią wspólnie troszczyć.

Oprac. Milena Filipkowska