AKTUALNOŚCI

Festyn Rodzinny 12.06.2014

piątek, 20 czerwca 2014 18:39

Festyn Rodzinny 12.06.2014

W czwartek 12.06.2014 roku w Przedszkolu Publicznym Nr 1” Stokrotka” odbył się festyn rodzinny. W festynie uczestniczyły dzieci i ich rodzice, najbliżsi. Dzieci przygotowały wiersz i piosenki dla swoich rodziców z o0kazji ich święta. Odbyła się loteria fantowa, licytacja. Dzieci skosztowały watę cukrową. Rozdano nagrody z konkursu literacko-plastycznego ” Rodzinne marzenia”. Pierwsze miejsca zajęły: Kinga Krysiak z grupy VII” Niezapominajki”,  Mikołaj Wiśniewski z gr. VII” Niezapominajki”, Hubert Korycki z gr. II” Bratki”, drugie miejsce Paśnikowska Nina z gr. I” Krasnale”, Nadolska Joanna z gr. I „Krasnale”, Mazurowska Weronika z gr. I „Krasnale”, Lis Weronika z gr. IV” Stokrotki” , Długołęcki Tomasz z gr. IV ”Stokrotki”, Figura Matylda z gr. VI „ Niezapominajki”, Bałdyga Julia z gr. VI „Niezapominajki”, Mgeładze- Arciuch Aniela z gr. III „ Maki”, Jakubowicz Lena z gr.  II „ Bratki” natomiast trzecie miejsce to Krzyszkowska Milena z gr. VI „ Niezapominajki”, Kopyść Piotr z gr. III „Maki”, Dobrenko Bartek z gr. III „Maki”, Składanowska Michalina z gr. III „ Maki”, Kazmierska Maja z gr. IV „Stokrotki”.
Dzieci wraz z rodzicami brały udział w konkurencjach sportowych. Podczas festynu dzieci i rodzice piekli kiełbaski na grilu, czas upłynął miło i przyjemnie.

Oprac. Anna Stankiewicz

 

CUKIER W DIECIE DZIECKA

poniedziałek, 16 czerwca 2014 16:23

CUKIER W DIECIE DZIECKA

Zdrowy organizm w naturalny sposób łaknie, w zrównoważonej formie, wszystkich smaków podstawowych. Jednak człowiek (i nie tylko), naturalny smak słodki upodobał sobie szczególnie. Harmonizuje on ciało i umysł, wzmacnia i odpręża nasz organizm, zwalnia wszelkie przemiany równoważąc pracę organizmu, wspiera zdolność skupiania i uwagi. Dlatego też tak chętnie sięgamy po posiłkach po desery. Gdy mówimy o słodkim smaku mimowolnie kojarzymy go z cukrem. Cukry spożywcze dzielą się na dwie kategorie:
•    cukier rafinowany (oczyszczony, tzw. biały)
•    cukier nierafinowany (nieoczyszczony, bogaty w minerały i witaminy)

Dalsza część artykułu: CUKIER W DIECIE DZIECKA

 

Olimpiada Sportowa 2014

niedziela, 15 czerwca 2014 09:09

Dnia 10.06.2014 w Przedszkolu Publicznym "Stokrotka" miała miejsce już po raz kolejny Olimpiada Sportowa Sześciolatków o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowo. W olimpiadzie tej udział wzięły dzieci sześcioletnie z różnych placówek: szkół i przedszkoli. Podczas tej olimpiady dzieci wykazywały swoje umiejętności sportowe w następujących dyscyplinach sportowych:

- rzut do kosza

- strzał do bramki

- slalom

- skok z miejsca

Po konkurencjach sportowych na dzieci czekały soki i bułeczki oraz wspólne wesołe zabawy na placu przedszkolnym.

Wyniki:
Pierwsze miejsce zajęło Przedszkole Publiczne "Bajka"

Miejsce drugie - Niepubliczne Przedszkole "Kubuś"

Miejsce trzecie - Przedszkole Publiczne "Stokrotka"

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim za przybycie.

 

JAK KSZTAŁTOWAĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE U DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

poniedziałek, 09 czerwca 2014 16:27

JAK KSZTAŁTOWAĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE U DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM


Pomiędzy 1,a 3 rokiem życia rozwijają się u dzieci preferencje i nawyki żywieniowe, i jeśli są złe to powstają na całe życie, a jeśli dobre gwarantują dziecku harmonijny i zdrowy rozwój.
W tym wieku dziecko jest ciekawe i gotowe poznawać różnorodne smaki i dlatego należy rozpocząć stopniowe poszerzanie jadłospisu dziecka.
Jeżeli dziecko odrzuca proponowane potrawy nie należy poddawać się tak łatwo, należy być cierpliwym. Warto być konsekwentnym, ponieważ wzory postaw i zachowań ( także w stosunku do jedzenia) utrwalają się w pierwszych latach życia dziecka i mają szansę zaowocować w przyszłości.

Dalsza część artykułu: JAK KSZTAŁTOWAĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE U DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

 

PARADA POSTACI BAJKOWYCH

piątek, 06 czerwca 2014 18:36

PARADA POSTACI BAJKOWYCH
Dnia 31 maja 2014r. odbyła się Parada Postaci Bajkowych – uroczystość zorganizowana przez CKiT w Mrągowie, dział Biblioteka Miejska.
Szeregi Parady zasiliły także dzieci z Przedszkola „Stokrotka”, a mianowicie: Oskar Kister, Matylda Rodziewicz, Malwina i Maja Patejuk, Paweł Skalski, Jakub Piotrowski, Weronika Lis, Karolina Banach – oczywiście przebrane za postacie bajkowe.
Po przemarszu wokół Jeziorka Magistrackiego odbyła się prezentacja grup przedszkolnych na scenie małego amfiteatru. O godzinie 15 ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody rzeczowe:
1 miejsce zajęła Maja Patejuk przebrane za Pipi
2 miejsce – Malwina Patejuk przebrana za Myszkę Mini
3 miejsce – Paweł Skalski – Smerf.
Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i nagrody. Wśród prezentów były gry planszowe i zręcznościowe, piłki, skakanki, jojo itp.

Opracowała: Marzena Krueger   

WYCIECZKA DO SZPITALA

czwartek, 05 czerwca 2014 18:34

WYCIECZKA DO SZPITALA  - ODDZIAŁ REHABILITACJI ORAZ DO GABINETU DIETETYKA
30 maja 2014r. dzieci z grupy IV „Stokrotki” gościły na oddziale Rehabilitacji – w miejscu pracy taty Grzesia, który jest rehabilitantem  oraz w gabinecie dietetyka – pracuje tam, jako pielęgniarka babcia Kornelii. U taty Grzesia dowiedzieliśmy się, gdzie rozpisuje się pacjentom zabiegi, jak się to robi. Widzieliśmy jak wykonuje się zabieg nazywany PRĄDAMI DIADYNAMICZNYMI. Niektóre z dzieci mogły to poczuć na własnej dłoni – ponieważ pan Piotr podłączył im bardzo delikatny prąd. Widzieliśmy też tubę do której pan miał włożoną chorą nogę. Jedna z pań rehabilitantek masowała pacjentkę, która bolały plecy specjalnym urządzeniem.
Odwiedziliśmy również miejsce, gdzie wykonuje się masaże rękoma. Jest tam specjalne łóżko, które można podnosić w górę. Poznaliśmy pana, który te masaż wykonuje.
Kolejnym miejscem naszych odwiedzin była sala ćwiczeń do rehabilitacji. Były tam zabawki do manipulowania rękoma, podobne do naszych przedszkolnych (labirynty, przeplatanki). Było łóżko i krzesło do ćwiczeń po urazach nóg. „Podejrzeliśmy” dwie panie, które ćwiczyły bolące ręce pociągając za specjalne sznurki. Sala ćwiczeń to także sala z drabinkami, materacami i lustrem (dzięki niemu dzieci sprawdzały „równość” swoich ramion). Na oddziale rehabilitacji jest też miejsce, gdzie znajduje się specjalna „wanienka” do ćwiczeń rąk w wodzie. Jest także pokój, w którym chorzy są naświetlani laserem. Muszą wtedy włożyć specjalne okulary, które dzieci oczywiście przymierzały. Po zjedzeniu ciasteczek i pożegnaniu z tatą Grzesia poszliśmy na tyły budynku, gdzie jako pielęgniarka w gabinecie dietetyka pracuje babcia Kornelii. Pani Horuży opowiedziała nam o swojej pracy, pokazała gabinet lekarski oraz przedmioty, które są jej potrzebne. Dowiedzieliśmy się kilku rzeczy na temat choroby, jaką jest cukrzyca, otrzymaliśmy rozpisaną dietę „zdrowego człowieka”. Zostaliśmy też poczęstowani specjalnymi słodyczami, które mogą jeść osoby chorujące na cukrzycę.
Wrażenia z oglądania oddziału rehabilitacji i gabinetu dietetyka były opowiadane jeszcze długo w przedszkolu i w domach.
Opracowała: Marzena Krueger

 

NA LODY? MOŻE DO GOŚCIŃCA MOLO?

piątek, 30 maja 2014 18:37

NA LODY?  MOŻE DO GOŚCIŃCA MOLO?
26 maja 2014r. dzieci z grupy IV „Stokrotki” zostały zaproszone do Restauracji Gościniec Molo, gdzie jako kelnerka pracuje mama Julii – pani Klaudia.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania restauracji: dowiedzieliśmy się, gdzie znajduje się recepcja, widzieliśmy część restauracji, która została niedawno wybudowana – a znajduje się tam basen (wybudowany przez dziadka Julki), sauny oraz bawialnia. Dzieci chciały tam zostać od razu, ale musiały się zadowolić kącikiem zabaw dostępnym w innej części restauracji. Pani Klaudia opowiedziała nam co należy do jej obowiązków, pokazała nam bar, miejsce do wydawania śniadań, kuchnię i oczywiście salę dla gości. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak obsługuje się gości, ponieważ zostaliśmy poczęstowani lodami. A podała je nam bardzo miła, sympatyczna i zawsze uśmiechnięta mama Julki.
Wychodząc z restauracji „posiedzieliśmy” na tarasie podziwiając roztaczający się widok na molo i Jezioro Czos. Musieliśmy zobaczyć tez z bliska obracające się drewniane koło, z którego sączyła się woda, a potem każde z dzieci mogło poślizgać się na zjeżdżalni znajdującej się przed restauracją.
Czy Gościniec Molo spodobał się dzieciom? – oczywiście, że tak.
Dziękujemy za zaproszenie.

Opracowała: Marzena Krueger

   

Strona 10 z 22