AKTUALNOŚCI

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE

niedziela, 25 stycznia 2015 17:27

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są BALE KARNAWAŁOWE. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele dni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu radości.  Tak też było u nas. W dniu 23.01.2015 roku w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Warunkiem dobrej zabawy podczas balu karnawałowego, jest odpowiednie się do niego  przygotowanie, np. przystroić salę balonikami, serpentynami, kolorowymi łańcuchami, przygotować stroje, opracować ciekawe, wesołe zabawy, odpowiednią muzykę i piosenki, a także zapewnić miłe niespodzianki i konkursy oraz słodki poczęstunek. Tego wszystkiego nie zabrakło w naszym przedszkolu. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie bajkowe postaciez wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Nad wszystkim czuwał i zapraszał do zabawy Pan Mariusz Garnowski, który to gościł w naszym przedszkolu i zapewnił całą oprawę muzyczno-taneczną w trakcie balu, za co serdecznie DZIĘKUJEMY.  W odświętnie udekorowanych salach, w kolorowych kostiumach, wszystkie przedszkolaki bawiły się przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. by Sense" style="background: none repeat scroll 0% 0% transparent ! important; border: medium none ! important; display: inline-block ! important; text-indent: 0px ! important; float: none ! important; font-weight: bold ! important; height: auto ! important; margin: 0px ! important; min-height: 0px ! important; min-width: 0px ! important; padding: 0px ! important; text-transform: uppercase ! important; text-decoration: underline ! important; vertical-align: baseline ! important; width: auto ! important;">Muzyka i tańce przeplatane były zabawami i konkursami. Oczywiście nie zabrakło wizyty Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Zabawa karnawałowa jest doskonałą imprezą, o szczególnie przyjaznej atmosferze. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, co można zobaczyć na zdjęciach z balu karnawałowego zmieszczonych na naszej stronie internetowej, do czego serdecznie zapraszamy.
Opracowała: Milena Filipkowska

 

Święto Babci i Dziadka 2015

czwartek, 22 stycznia 2015 18:20

BIESIADA Z BABCIĄ I DZIADKIEM W GRUPIE VI „NIEZAPOMINAJKI”
20 stycznia 2015r. dzieci z grupy VI „Niezapominajki” zgodnie z coroczną tradycją zaprosiły do Przedszkola swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Zaprezentowały wiersze i piosenki o Babci i Dziadku, zatańczyły taniec „Country” (oczywiście w kowbojskich kapeluszach), zaśpiewały piosenkę „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, a następnie zaprosiły gości do wspólnego śpiewania piosenek. Dziadkowie otrzymali teksty proponowanych piosenek, a były to m.in. „Ukraina (Hej Sokoły)”, „My Cyganie”, „Poszła Karolinka”, „Miała baba koguta”.
Nie wiadomo kto cieszył się bardziej ze wspólnego śpiewania piosenek: dzieci czy dziadkowie?
Opracowała: Marzena Krueger

Święto Babci i Dziadka

W dniach od 19 do 22 stycznia 2015 roku w naszym przedszkolu, jak co roku gościliśmy z okazji ich święta, Babcie i Dziadków naszych przedszkolaków. Każda grupa zaprezentowała wiersze, piosenki i tańce przybyłym gościom, aby umilić im czas i złożyć najlepsze życzenia, do których się dołączamy i życzymy przede wszystkim dużo zdrowia.

 

RAPORT KONKURSU „MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ! – BO WODA JEST SUPER”

sobota, 10 stycznia 2015 18:08

RAPORT KONKURSU „MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ! – BO WODA JEST SUPER”
W dniu 16 grudnia 2014r. w grupie VI „Niezapominajki” z Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie realizowany był wybrany scenariusz pt: „Świąteczna przygoda z wodą” z programu „Mamo, Tato, wolę wodę”, których celem było pogłębienie u dzieci wiedzy na temat znaczenia wody w życiu codziennym ludzi oraz rozwijanie więzi społecznych związanych z tradycjami. W zajęciach brało udział 21 dzieci w wieku 5 i 6 lat. Zajęcia rozpoczęły się od teatrzyku o Wodnych Superbohaterach Zosi i Krzysiu i ich świątecznej przygodzie. Dzieci, w nawiązaniu do zamarzniętych rur z wodą w domu Krzysia, przygotowały woreczki z wodą do zamrożenia w przedszkolnej kuchni. Wpadły również na pomysł, aby spróbować zamrozić mleko w słoiku oraz sok w butelce. Kolejną zabawą były scenki pantomimiczne prezentowane przez dzieci podzielone na dwa zespoły: widzów i aktorów oraz rozmowa przy ilustracjach na temat: do czego potrzebna jest woda? Po udziale w zabawach ruchowych „Śnieżynka i kałuża” oraz „Święta w Zdrojka” dzieci z ochotą napiły się wody, która dostępna jest w sali przez cały czas. „Łowimy świąteczne potrawy” to zabawa utrwalająca tradycje świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonywały doświadczenia z przygotowanym wcześniej w przedszkolnej kuchni lodem – brały go w ręce, obserwowały jak się topi, próbowały go rozpuszczać chuchając, ściskając itp. Ostatnim punktem zajęć było wykonywanie ciasteczek z masy solnej.Zanim dzieci poszły do domów zabrały ze sobą naklejki Superbohaterów oraz karteczkę z zadaniem domowym do wykonania wraz z rodzicami – plakat na temat: „Znaczenie wody w życiu codziennym ludzi” . Zdjęcia z konkursu i zajęć można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

Opracowała: Marzena Krueger

 

Jasełka 2014

poniedziałek, 29 grudnia 2014 07:07

Uroczystość jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku w atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziło wszystkich przedstawienie  w wykonaniu dzieci 4-letnich z gr. IV. „Stokrotki” pod kierunkiem Teresy Bączek i Kornelii Walmińskiej. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.   Maluszki ku uciesze wszystkich,  w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców,  przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami.  Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Za sprawą naszych małych aktorów na chwilę wszyscy przenieśliśmy się do Betlejem. Na zakończenie  pani dyrektor złożyła życzenia  wszystkim dzieciom i  pracownikom— zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku.  Tego dnia wszyscy poczuli klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Opracowała: Teresa Bączek

 

„DZIADEK DO ORZECHÓW”

niedziela, 28 grudnia 2014 18:06

„DZIADEK DO ORZECHÓW” W WYKONANIU DZIECI Z GRUPY VI „NIEZAPOMINAJKI”
W tym roku, zamiast tradycyjnych Jasełek, dzieci zaprezentowały zaproszonym do Przedszkola rodzicom, dziadkom bajkę muzyczną pt: „Dziadek do orzechów”. Przedstawiona  ona była oczywiście z wykorzystaniem muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu „Dziadek do orzechów”. Dzieci zatańczyły m.in. Walca, „Marsz Słowiański” przedstawiły „Taniec Wieszczki Cukrowej”.   

Opracowała: Marzena Krueger

   

Przedszkole „Stokrotka” po raz trzeci laureatem Zielonej Flagi.

poniedziałek, 03 listopada 2014 17:16

 

Przedszkole „Stokrotka” po raz trzeci laureatem Zielonej Flagi.
Szkoły dla Ekorozwoju to program edukacji i aktywności ekologicznej realizowany już od 12 lat przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. W program ten do tej pory  włączyło się ponad 1000 szkół z całej Polski. Od 6 lat należy on do międzynarodowej sieci Eco-Schools – przyznającej najbardziej prestiżowe wyróżnienia ekologiczne dla szkół na całym świecie – certyfikat Zielonej Flagi. Szkoły dla Ekorozwoju to rozbudowana sieć partnerów począwszy od przedszkoli, szkół, instytucji publicznych, po lokalne organizacje i przedstawicieli biznesu. To program, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych.  Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.

Dalsza część artykułu: Przedszkole „Stokrotka” po raz trzeci laureatem Zielonej Flagi.

 

ROZTRZYGNIĘTO KONKURS „KASZTANOWE STWORKI”

sobota, 01 listopada 2014 11:05

ROZTRZYGNIĘTO  KONKURS „KASZTANOWE STWORKI”
W dniach 3 – 13 października 2014r. w naszym przedszkolu ogłoszony został konkurs pt: „Kasztanowe stworki”. Polegał on na wykonaniu pracy przestrzennej lub płaskiej z użyciem jesiennego materiału przyrodniczego typu: kasztany, żołędzie, szyszki. Prace mogły wykonywać dzieci wraz z rodzicami. Dostarczonych zostało 65 prac. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 17.10.2014r. Pomysłowość dzieci i rodziców była na wysokim poziomie. Wśród prac można było zobaczyć: anakondę z kasztanów autentycznych rozmiarów, sowę, jesienne ludki, domy i zagrody z orzechów, żołędzi, kasztanów.

Dalsza część artykułu: ROZTRZYGNIĘTO KONKURS „KASZTANOWE STWORKI”

   

Strona 9 z 22