AKTUALNOŚCI

Święto Niepodległości 2015

środa, 18 listopada 2015 17:51

W dniu 10 listopada 2015 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w jednej z sal, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani Teresa Bączek, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Przedszkolaki  z grupy VI „Niezapominajki” zaprezentowały program artystyczny, na który składały się wiersze i pieśni patriotyczne, m.in. Hymn Polski, Marsz I Brygady, Pierwsza kadrowa, a także tańce: Mazur, Ułani oraz taniec z biało czerwonymi balonami, symbolizującymi flagę Polski. Dzieci wystąpiły w przepięknych   strojach przygotowanych przez panie z przedszkola. Wykazały się ogromnymi umiejętnościami i zdały „egzamin” wiedzy o naszej ojczyźnie.  Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Tego samego dnia o godz. 15.10 dzieci  przedstawiły program swoim rodzicom i bliskim. Program bardzo wszystkim się spodobał, nie obyło się bez wzruszeń. W dniu 12.11.2015 program zaprezentowały również w Bibliotece Dziecięcej w Mrągowie w sali  „Orbita” w CKiT . Gośćmi zaproszonymi były dzieci z innych placówek naszego miasta. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczymy się patriotyzmu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzieci posiadają naprawdę szeroką wiedzę na temat swojego miasta  i kraju, a miłość do Ojczyzny przekazują właśnie poprzez wiersze, tance  i piosenki.

Teresa Bączek

 

„Jesienny wieczór poetycki”

środa, 04 listopada 2015 07:19

„Jesienny wieczór poetycki”
w przedszkolu „stokrotka”

Dnia 12 października 2015r. w grupie IV „Stokrotki” został zorganizowany „Jesienny wieczór poetycki”. Polegał on na prezentacji przez dziecko i rodzica testu dowolnego wiersza wybranego autora lub na prezentacji piosenki. Widownię stanowili oczywiście pozostali uczestnicy wieczorku oraz pani Dyrektor przedszkola. Dzieci rozpoczęły występ od niespodzianki dla rodziców – zaprezentowały przygotowane wcześniej piosenki i tańce o tematyce jesiennej. Był to dla większości dzieci pierwszy występ przed publicznością. Później odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka – dzieci powtórzyły tekst następującej przysięgi. Otrzymały specjalne dyplomy.

TEKST PRZYSIĘGI:
Czy przyrzekasz, codziennie rano
mieć buzię roześmianą?
PRZYRZEKAM
Czy przyrzekasz nie płakać, nie szlochać
i panie mocno kochać?
PRZYRZEKAM
Czy przyrzekasz zabawki szanować
i dookoła wszystko porządkować?
PRZYRZEKAM
Czy przyrzekasz, choć jesteście mali
zgodnie bawić się w sali?
PRZYRZEKAM
Czy przyrzekasz nie sikać w galoty,
bo z tym dużo roboty?
PRZYRZEKAM

I już jesteś PRZEDSZKOLAKIEM:
DUŻĄ DZIEWCZYNKĄ!
DUŻYM CHŁOPAKIEM!

Później przyszedł czas na recytację wierszy i śpiewanie piosenek wraz z rodzicami. Zachęcani brawami i możliwością mówienia przez mikrofon dzieci prezentowały wiersze dziecięcej literatury m.in. J. Tuwima, J. Brzechwy, D. Gellner. Rodzice dzielnie pomagali i wspierali dzieci. Niektórzy przygotowali nawet stroje i specjalne rekwizyty.
Wszystkie dzieci otrzymały za występ medale – sowy, a później zostali zaproszeni wraz z  rodzicami na poczęstunek w postaci zdrowego ciasta marchewkowego i ciasta z jabłkami. Dziękujemy!


Opracowała: Marzena Krueger

 

Osiągnięcia Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

wtorek, 06 października 2015 07:32

Osiągnięcia Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

 


Jednym z celów stojących przed edukacją przedszkolną jest budowanie publicznego zaufania do przedszkola. Zadanie to realizowane jest przez naszą placówkę dla jej własnego wewnętrznego rozwoju na wiele sposobów między innymi poprzez demonstrowanie i komunikowane o przedszkolnych osiągnięciach i sukcesach. Nasze Przedszkole „Stokrotka” każdego roku przygotowuje oraz aktywnie uczestniczy w wielu uroczystościach, imprezach, konkursach, wydarzeniach kulturowych, akcjach ekologicznych i innych przedsięwzięciach, które wyróżniają nas szczególnie z pośród innych placówek. W tych wszystkich działaniach odnosimy mniejsze i większe sukcesy.

Dalsza część artykułu: Osiągnięcia Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

 

Zmiany na terenie Przedszkola Publicznego Nr1 „Stokrotka” w Mrągowie

niedziela, 27 września 2015 07:31

Zmiany na terenie Przedszkola Publicznego Nr1 „Stokrotka” w Mrągowie


Dokładnie rok temu w październiku mieszkańcy Mrągowa mieli okazję głosować na jeden z 12 projektów starających się o fundusze z Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zagospodarowanie terenu Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” okazało się zwycięskim projektem Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Na tę inwestycję wpłynęło ponad 2 tysiące głosów, a zwycięska inwestycja opiewa na kwotę 187 tysięcy złotych. Dzięki zaangażowaniu pracowników przedszkola oraz rodziców naszych przedszkolaków możemy dziś oglądać realizacje tegoż projektu. Nowy bezpieczny płot wokół terenu placówki, brama, schody, poszerzony parking oraz wjazd, dodatkowe wyposażenie placu zabaw to efekty pracy i starań wielu ludzi życzliwych naszemu przedszkolu za co im serdecznie dziękujemy. Chociaż praca jeszcze wrze widać, że zbliża się ku końcowi, a nasz teren wokół przedszkola pięknieje z dnia na dzień. Sami byśmy tego wszystkiego nie dokonali gdyby nie przychylni nam ludzie, dlatego też bardzo dziękujemy za tworzenie przyjaznego klimatu dla rozwoju wychowania przedszkolnego, za życzliwość i zrozumienie, że inwestycja w dziecko jest najlepszą z możliwych.
Oprac. Milena Filipkowska

 

FESTYN RODZINNY W PRZEDSZKOLU STOKROTKA

piątek, 19 czerwca 2015 11:28

FESTYN RODZINNY W PRZEDSZKOLU STOKROTKA
10 czerwca 2015r. w ramach obchodów Dni Rodziny, pod hasłem "Rodzina najważniejsza" w Przedszkolu Publicznym Nr1 "Stokrotka" odbył się  Festyn Rodzinny. Podekscytowane długo oczekiwaną imprezą przedszkolaki juz od wczesnych godzin przedpołudniowych pomagały stroić ogród przedszkolny  upinając kolorowe wstążki i balony. Dyrektor Przedszkola "Stokrotka", Elżbieta Połomka, zainaugurowała festyn uroczystym powitaniem a następnie zachęciła do wspólnej zabawy. Dzieci wraz z opiekunami miały okazję uczestniczyć w wielu atrakcjach tego wyjątkowego rodzinnego spotkania. Zabawy integracyjne przeprowadzone na początku imprezy pozwoliły nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie a także wprowadziły pogodny nastrój. Dreszczyk emocji dostarczyła loteria fantowa, która dzięki naszym sponsorom, oferowała atrakcyjne upominki a także nagrody pocieszenia wszystkim, którzy wyciągnęli losy. Rozbawione przedszkolaki mogły również spróbować swoich sił w różnorodnych konkurencjach sportowych prowadzonych przez nauczycieli naszej placówki. Jak co roku zgodnie z tradycją, na zebranych gości czekała "Zielona Kawiarenka" zachęcająca bogatą ofertą najróżniejszych ciast i ciasteczek, pieczonych przez naszych niezastąpionych rodziców. Późnym popołudniem usadowieni wygodnie w zielonym zaciszu naszego ogrodu rodzice odpoczywali od nadmiaru wrażeń grillując i z radością obserwując wymalowane, szczęśliwe, buzie swoich podopiecznych, którzy bawili się ciesząc z każdej chwili spędzonej w gronie najbliższych. Punktem kulminacyjnym  Festynu było podsumowanie i wręczenie nagród i dyplomów za udział w konkursie literacko - plastycznym "Piękno rodzinnej krainy Warmii i Mazur". Tegoroczny Festyn Rodzinny zakończył się w późnych godzinach popołudniowych. Jego sukces i świetną zabawę zawdzięczamy nie tylko zaangażowaniu nauczycieli, personelu i wychowanków naszego przedszkola, ale przede wszystkim rodzicom, którzy służyli  pomocą dostarczając fanty na loterię, sprzęt do grilla, czy piekąc przepyszne ciasteczka. Dziękujemy wszystkim za ich trud i starania, wierząc ,że za rok równie doskonale będziemy się bawić.
Iwona Wojtkiewicz
Laureaci konkursu „Piękno rodzinnej krainy Warmii i Mazur”
I miejsce: Julia Bugnacka, Paweł Andrzejczyk Jan Tarasewicz,  Hubert Korycki
II miejsce: Wiktor Rutkowski Łukasz Rutkowski Alec Fereniec
III miejsce: Michał Burbo, Kornelia Krzyszkowska, Paweł Chojnicki, Filip Tarasewicz
Wyróżnienia: Maksymilian Szewczyk Joanna Szczepanik  Antek Wiatrow

   

Talenty „Stokrotki” czyli „Każdy z nas ma jakiś talent, trzeba go tylko odkryć”

poniedziałek, 01 czerwca 2015 08:46

Talenty „Stokrotki”  czyli „Każdy z nas ma jakiś talent, trzeba go tylko odkryć”

„Każdy z nas ma jakiś talent, trzeba go tylko odkryć” – takie słowa często słyszymy w wypowiedziach licznych naukowców, badaczy itp., a także czytamy w popularnonaukowej literaturze. Nasze przedszkole stawia na talenty i próbuje poprzez różne sposoby odkrywać je u naszych wychowanków. Jednym z tych sposobów jest przedszkolna doroczna uroczystość „Talenty „Stokrotki”, która kilka dni temu 20 maja, miała miejsce w Mrągowskim CKiT. Na wielkiej scenie wszystkie grupy począwszy od tych najmłodszych do najstarszych przedszkolaków, miały okazję zaprezentować swoje talenty. W kolorowych, pięknych i różnorodnych strojach, przy skocznej, żwawej lub klasycznej muzyce prezentowały swoje zdolności muzyczne, taneczne, aktorskie i inne. Rodzice naszych przedszkolaków i inni goście, którzy przybyli na naszą imprezę, mieli okazję oglądać aranżację tańców nowoczesnych, muzyki country, poważnej, musical piracki a także posłuchać przedszkolnych piosenek w wykonaniu swoich dzieci. Występy wszystkich grup były niesamowite, czego potwierdzeniem były ogromne brawa i radosne okrzyki ze strony publiczności. Oczywiście uroczystość ta nie miałaby miejsca, gdyby nie pomoc i praca wielu osób za co serdecznie im dziękujemy.  Dziękujemy również przybyłym gościom, rodzicom i prosimy o dalsze wspomagania Nas w odkrywaniu talentów u naszych przedszkolaków.

Oprac. Milena Filipkowska

 

Dzień Ziemi 2015

czwartek, 30 kwietnia 2015 11:19

Dzień Ziemi w Przedszkolu „Stokrotka” 2015
Szczególną datą  dla wszystkich ludzi na całym świecie, którym nie jest obojętna nasza planeta Ziemia jest 22 kwietnia. Tego dnia idea troski o naszą planetę łączy wielu ludzi, którzy nie tylko mówią jak mamy dbać o nią, ale przede wszystkim to czynią. Nasze przedszkole od kilku już lat promuje postawy ekologiczne poprzez liczne działania, a jednym z nich są właśnie obchody Dnia Ziemi. W tym roku dzięki życzliwości i pomocy wielu wspaniałych osób, mieliśmy po raz kolejny okazję świętować ten dzień w CKiT. Nasze przedszkolaki wspaniałymi piosenkami, inscenizacjami, tańcami o pięknej ekologicznej treści opowiadały jak dbać o nasz wspólny dom, czyli Ziemię i całą przyrodę. Cała widownia była wypełniona dziećmi z innych mrągowskich przedszkoli i szkół, rodzicami naszych przedszkolaków i innymi wspaniałymi gościmy, którym leży na sercu dobro naszej planety, w tym m.in. Burmistrz naszego miasta  pani Otolia Siemieniec. Za wspieranie nas i udział w obchodach Dnia Ziemi naszym gościom uprzejmie dziękujemy. Tego dnia zostały również ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody ekologicznego konkursu wojewódzkiego pt. „Podwodny świat roślin i zwierząt jezior mazurskich”, którego organizatorem było nasze przedszkole. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za nadesłane prace. Pamiętajmy, że Ziemia nie jest tylko jedną z planet układu słonecznego, jest przede wszystkim „domem” zamieszkanym przez miliony gatunków, wliczając w to człowieka. Jest jedynym znanym miejscem we Wszechświecie , w którym istnieje „ŻYCIE” i dlatego musimy się o nią wspólnie troszczyć.

Oprac. Milena Filipkowska

   

Strona 8 z 22