AKTUALNOŚCI

Jasełka 2014

poniedziałek, 29 grudnia 2014 07:07

Uroczystość jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku w atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziło wszystkich przedstawienie  w wykonaniu dzieci 4-letnich z gr. IV. „Stokrotki” pod kierunkiem Teresy Bączek i Kornelii Walmińskiej. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.   Maluszki ku uciesze wszystkich,  w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców,  przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami.  Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Za sprawą naszych małych aktorów na chwilę wszyscy przenieśliśmy się do Betlejem. Na zakończenie  pani dyrektor złożyła życzenia  wszystkim dzieciom i  pracownikom— zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku.  Tego dnia wszyscy poczuli klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Opracowała: Teresa Bączek

 

„DZIADEK DO ORZECHÓW”

niedziela, 28 grudnia 2014 18:06

„DZIADEK DO ORZECHÓW” W WYKONANIU DZIECI Z GRUPY VI „NIEZAPOMINAJKI”
W tym roku, zamiast tradycyjnych Jasełek, dzieci zaprezentowały zaproszonym do Przedszkola rodzicom, dziadkom bajkę muzyczną pt: „Dziadek do orzechów”. Przedstawiona  ona była oczywiście z wykorzystaniem muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu „Dziadek do orzechów”. Dzieci zatańczyły m.in. Walca, „Marsz Słowiański” przedstawiły „Taniec Wieszczki Cukrowej”.   

Opracowała: Marzena Krueger

 

Przedszkole „Stokrotka” po raz trzeci laureatem Zielonej Flagi.

poniedziałek, 03 listopada 2014 17:16

 

Przedszkole „Stokrotka” po raz trzeci laureatem Zielonej Flagi.
Szkoły dla Ekorozwoju to program edukacji i aktywności ekologicznej realizowany już od 12 lat przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. W program ten do tej pory  włączyło się ponad 1000 szkół z całej Polski. Od 6 lat należy on do międzynarodowej sieci Eco-Schools – przyznającej najbardziej prestiżowe wyróżnienia ekologiczne dla szkół na całym świecie – certyfikat Zielonej Flagi. Szkoły dla Ekorozwoju to rozbudowana sieć partnerów począwszy od przedszkoli, szkół, instytucji publicznych, po lokalne organizacje i przedstawicieli biznesu. To program, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych.  Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.

Dalsza część artykułu: Przedszkole „Stokrotka” po raz trzeci laureatem Zielonej Flagi.

 

ROZTRZYGNIĘTO KONKURS „KASZTANOWE STWORKI”

sobota, 01 listopada 2014 11:05

ROZTRZYGNIĘTO  KONKURS „KASZTANOWE STWORKI”
W dniach 3 – 13 października 2014r. w naszym przedszkolu ogłoszony został konkurs pt: „Kasztanowe stworki”. Polegał on na wykonaniu pracy przestrzennej lub płaskiej z użyciem jesiennego materiału przyrodniczego typu: kasztany, żołędzie, szyszki. Prace mogły wykonywać dzieci wraz z rodzicami. Dostarczonych zostało 65 prac. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 17.10.2014r. Pomysłowość dzieci i rodziców była na wysokim poziomie. Wśród prac można było zobaczyć: anakondę z kasztanów autentycznych rozmiarów, sowę, jesienne ludki, domy i zagrody z orzechów, żołędzi, kasztanów.

Dalsza część artykułu: ROZTRZYGNIĘTO KONKURS „KASZTANOWE STWORKI”

 

„Światowy tydzień zwierząt – zbieranie karmy dla psów ze Schroniska”

wtorek, 14 października 2014 11:05

„Światowy tydzień zwierząt – zbieranie karmy dla psów ze Schroniska”

W dniach 6 – 13 października 2014r. w związku z obchodzonym „Światowym tygodniem zwierząt” w Przedszkolu „Stokrotka” po raz kolejny ogłosiliśmy akcję zbierania karmy dla psów i kotów. Akcja cieszyła się  jak zwykle dużym zainteresowaniem. Dzieci codziennie przynosiły smakołyki dla psiaków i kociaków. Przy tej okazji odbywały się rozmowy na temat zwierząt ze schroniska, powodów dla których zwierzęta tam przebywają, ich warunków życia oraz sposobów dokonania adopcji psa ze schroniska. Ogromna ilość nazbieranej karmy została przekazana do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Mój Dom” mieszczącego się w Bagienicach Małych 45A – informacja dla zainteresowanych adopcją psiaka.

Opracowała: Marzena Krueger

   

Wycieczka do firmy „Azet Transport” w Mrągowie

piątek, 03 października 2014 17:29

Wycieczka do firmy „Azet Transport” w Mrągowie
Dnia 26 września 2014r. dzieci z grupy VI „Niezapominajki” przyjęły zaproszenie do miejsca pracy rodziców Majki z naszej grupy. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji programu „Kim będę, gdy dorosnę?  - przedszkolaki poznają zawody swoich rodziców”. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od warsztatu, a tam same cuda: narzędzia, które dzieci mogły dotykać, śrubki, które dzieci mogły wkręcać i odkręcać, wózek widłowy, który Mateusz mógł (razem z panem z warsztatu) poprowadzić, ogromna opona, którą wszyscy razem próbowaliśmy podnieść (bez skutku). Dzieci mogły też wejść do przyczepy ciężarówki tzw. „chłodni”, w której przewozi się sery, jogurty, jajka. Biegały w niej bez opamiętania, ale w chwili włączenia urządzenia chłodzącego wszyscy zamilkli, ponieważ zrobiło się głośno i chłodno. Trzeba było stamtąd  „uciekać”. Kolejna atrakcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że będziemy JEŹDZIĆ CIĘŻARÓWKĄ. Dzieci bardzo się zdziwiły, że jest w niej łóżko. Pan, który prowadził samochód opowiedział nam kilka ciekawostek o pracy kierowcy. Pokazał jak działa CB radio. Połączyliśmy się nawet z innym kierowcą, który serdecznie pozdrowił przedszkolaki. Po przejażdżce tata Majki opowiedział nam o rodzajach przewożonych przez firmę produktów. Pokazał dzieciom cysternę, którą przewozi się paliwo, kwasy oraz inną do przewozu asfaltu. Objaśnił znaczenie znaków naklejonych na cysternach, opowiedział w jaki sposób wlewa się do cysterny paliwo, asfalt, pokazał jak korzysta się z drabiny na cysternie. Na naszej wycieczce mieliśmy także okazję zwiedzić biuro „Azet Transportu”. Tu odwiedziliśmy mamę Mai, która zajmuje się wystawianiem faktur. Ma swoje biurko, komputer, drukarkę oraz niszczarkę do dokumentów, która przedszkolakom bardzo się spodobała. Tata Mai również ma tutaj swoje biurko i komputer. Pokazał nam w jaki sposób można sprawdzić na komputerze miejsce, w którym aktualnie znajduje się ciężarówka wioząca jogurty dla dzieci , co bardzo ułatwia tacie Mai pracę. Już w trakcie wycieczki tata Majki mógł zbierać CW od przedszkolaków, ponieważ obiecywały, że będą kiedyś pracowały w „Azet Transporcie” . Były pod ogromnym wrażeniem. Ich stwierdzenia były następujące: „Było fajnie”, „Najfajniej było jeździć ciężarówką – tirem”. Serdecznie dziękujemy rodzicom Mai za pokazanie nam swojego miejsca pracy oraz za przygotowane upominki.
Opracowała: Marzena Krueger

 

UDZIAŁ DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 1 „STOKROTKA” W MRĄGOWIE W KONKURSACH PLASTYCZNYCH (rok szkolny 2013/2014)

poniedziałek, 21 lipca 2014 09:17

UDZIAŁ DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 1 „STOKROTKA”  W MRĄGOWIE W KONKURSACH PLASTYCZNYCH
(rok szkolny 2013/2014)


Dzieci z naszego przedszkola w tym roku szkolnym wzięły udział w11 konkursach plastycznych. Nasze przedszkole zorganizowało 6 z nich, pozostałe 5 miało organizatorów poza terenem placówki.

Konkursy wewnątrzprzedszkolne:
• „Kasztanki górą”- (X 2013r.) – organizator : M. Krueger
• „Zdrowie na moim talerzu”- ( III 2014 r.)- organizator : A. Stankiewicz
• „Piękno przyrody”- ( IV 2014 r.) wojewódzki konkurs plastyczny ; organizatorzy:
E.Kuźmińska, D.Krzymowska, B.Pazik


Konkursy poza terenem placówki:
• „Zapobiegajmy pożarom”- ( XII 2013r.)- organizator :  ZOP  ZOSP  RP, przy współudziale
Komendy Powiatowej PSP w Mrągowie
• „Rzeki i jeziora dostępne dla wszystkich”- ( XII 2013r.)- organizator : Stowarzyszenie
Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej SEEiK
• „Ptaki naszego regionu”- ( V 2014 r.)- organizator : Starostwo Powiatowe w MrągowieOpracowała : Wiesława  Szczecińska

   

Strona 8 z 21