AKTUALNOŚCI

Przedszkole stymuluje indywidualny rozwój dzieci poprzez kształtowanie ich zainteresowań matematycznych

niedziela, 14 lutego 2016 10:21

Przedszkole stymuluje indywidualny rozwój dzieci poprzez kształtowanie
ich zainteresowań matematycznych

Oprac. Milena Filipkowska

 

Stymulowanie rozwoju jest podstawowym elementem wpływającym na to, jak ukształtuje się młody człowiek, jak będzie funkcjonować w społeczeństwie, jak będą wyglądać jego relacje i kontakty społeczne, jak będzie myśleć, czuć, odczuwać, przeżywać. Sprzyjające warunki stymulujące rozwój dziecka od lat najmłodszych warunkują w znacznej mierze kierunki  jego późniejszego rozwoju oraz efekty i sukcesy w wielu dziedzinach życia i nauki.[1] Przebywanie w otoczeniu bogatym i różnorodnym w materiały, tworzywa, surowce, pomoce, zabawki konstrukcyjne, manipulacyjne, środki dydaktyczne i wiele innych, które znajdują się w przedszkolu służą rozwojowi dziecka.[2]

Dalsza część artykułu: Przedszkole stymuluje indywidualny rozwój dzieci poprzez kształtowanie ich zainteresowań matematycznych

 

Dzień Babci i Dziadka oraz Bal Karnawałowy w Przedszkolu "Stokrotka"

poniedziałek, 25 stycznia 2016 13:08

Dzień Babci i Dziadka oraz Bal Karnawałowy w Przedszkolu "Stokrotka"

Miniony tydzień obfitował w wiele ważnych uroczystości, które w naszym przedszkolu są obchodzone szczególnie uroczyście, a były to Dzień Babci i Dziadka oraz Bal Karnawałowy. Do tych wydarzeń nasi wychowankowie przygotowywali się już od początku stycznia ucząc się wierszy, piosenek, tańców z okazji Dnia Babci i Dziadka, a także przygotowując stroje wraz z rodzicami na bal karnawałowy, który miał miejsce w mroźny piątek 22 stycznia. Tego dnia w naszym przedszkolu już od rana było bardzo gorąco,a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z balem, na który wszyscy tak długo czekaliśmy! Przedszkole z minuty na minutę zapełniało się pięknymi księżniczkami, tajemniczymi wróżkami, czarodziejami, odważnymi rycerzami, supermanami, batmanami, kowbojami, zawitały też pająki, motylki, myszki oraz bohaterowie znanych i lubianych przez dzieci bajek, aż trudno było wśród nich rozpoznać naszych przedszkolaków. Zabawom i szaleństwom przy muzyce nie było końca, ażeby wrażeń nie było mało na koniec balu każdą grupę od tych najmłodszych do najstarszych odwiedził niespodziewany gość zostawiając wszystkim dzieciom wspaniałe prezenty. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tych uroczystości, a kochanym Babciom i Dziadkom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia.

oprac. Milena Filipkowska
 

Jasełka w Przedszkolu „Stokrotka”

wtorek, 22 grudnia 2015 09:38

Jasełka w Przedszkolu „Stokrotka”

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości  chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały choć troszkę dłużej. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Wigilijnego, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością, życzliwością, której na co dzień czasami tak bardzo nam brakuje. W naszym przedszkolu przygotowania te również miały miejsce. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal i holów, nasze dzieci intensywnie ćwiczyły przed występami jasełkowymi, świątecznymi ucząc się pięknych kolęd, pastorałek, wierszy oraz przygotowując wraz z rodzicami i swoimi paniami piękne stroje. W dniach od 14 grudnia do 21 grudnia dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych zaprezentowały swoje występy przed swoimi rodzinami, a po  przedstawieniach składały życzenia świąteczne. Myślę, że to były chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci i będą dobrze wspominane. Jedna z najstarszych grup przedszkolnych „Fiołki” zaprezentowała przygotowane świąteczne przedstawienie dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola, za co bardzo im dziękujemy. Świąteczne występy wprowadziły nas w prawdziwie świąteczny nastrój.  Drodzy rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniach, a małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie, dzięki czemu wspólnie stworzyły niesamowite występy. Kochani Rodzice i czytelnicy tego artykuły, życzymy Wam spokojnych, radosnych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, z których można czerpać niezwykle pozytywną energię. Życzymy Wam również tak bardzo cennego zdrowia, pomyślności w nadchodzącym roku i spełnienia tych najskrytszych marzeń. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Życzy Przedszkole Publiczne „Stokrotka”

Opracowała Milena Filipkowska

 

Konkurs „JESIENNE CUDA”

wtorek, 24 listopada 2015 07:22

 

Konkurs „JESIENNE CUDA”

18 września 2015r. w naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs pt: „Jesienne cuda”, który polegał na wykonaniu dowolnej formy płaskiej lub przestrzennej z wykorzystaniem jesiennego materiału przyrodniczego typu: kasztany, żołędzie, szyszki itp. W konkursie mogły wziąć udział dzieci wraz z rodzicami ze wszystkich grup naszego  przedszkola. Prace były dostarczane do nauczycieli grup do dnia 30 września 2015r.
W konkursie wzięło udział 64 uczestników. Oceny prac dokonali dnia 5 października 2015r.  wybrani członkowie Rady Rodziców przedszkola, którzy przyznali następujące miejsca:

Dalsza część artykułu: Konkurs „JESIENNE CUDA”

 

„Światowy tydzień zwierząt”

wtorek, 24 listopada 2015 07:21

„Światowy tydzień zwierząt”
W miesiącu październiku podczas obchodów Światowego Tygodnia Zwierząt w naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka karmy dla psów i kotów. Jak co roku można było liczyć na hojność naszych przedszkolaków. Góra suchej karmy, karmy w puszkach i przysmaków dla psów i kociaków została przekazana do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Mój Dom” mieszczącego się w Bagienicach Małych.
Podziękowanie ze Schroniska można obejrzeć w gablotce ze zdjęciami w Przedszkolu. Serdecznie dziękujemy!

Opracowała: Marzena Krueger

   

Święto Niepodległości 2015

środa, 18 listopada 2015 17:51

W dniu 10 listopada 2015 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w jednej z sal, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani Teresa Bączek, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Przedszkolaki  z grupy VI „Niezapominajki” zaprezentowały program artystyczny, na który składały się wiersze i pieśni patriotyczne, m.in. Hymn Polski, Marsz I Brygady, Pierwsza kadrowa, a także tańce: Mazur, Ułani oraz taniec z biało czerwonymi balonami, symbolizującymi flagę Polski. Dzieci wystąpiły w przepięknych   strojach przygotowanych przez panie z przedszkola. Wykazały się ogromnymi umiejętnościami i zdały „egzamin” wiedzy o naszej ojczyźnie.  Wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Tego samego dnia o godz. 15.10 dzieci  przedstawiły program swoim rodzicom i bliskim. Program bardzo wszystkim się spodobał, nie obyło się bez wzruszeń. W dniu 12.11.2015 program zaprezentowały również w Bibliotece Dziecięcej w Mrągowie w sali  „Orbita” w CKiT . Gośćmi zaproszonymi były dzieci z innych placówek naszego miasta. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczymy się patriotyzmu, kształtujemy pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzieci posiadają naprawdę szeroką wiedzę na temat swojego miasta  i kraju, a miłość do Ojczyzny przekazują właśnie poprzez wiersze, tance  i piosenki.

Teresa Bączek

 

„Jesienny wieczór poetycki”

środa, 04 listopada 2015 07:19

„Jesienny wieczór poetycki”
w przedszkolu „stokrotka”

Dnia 12 października 2015r. w grupie IV „Stokrotki” został zorganizowany „Jesienny wieczór poetycki”. Polegał on na prezentacji przez dziecko i rodzica testu dowolnego wiersza wybranego autora lub na prezentacji piosenki. Widownię stanowili oczywiście pozostali uczestnicy wieczorku oraz pani Dyrektor przedszkola. Dzieci rozpoczęły występ od niespodzianki dla rodziców – zaprezentowały przygotowane wcześniej piosenki i tańce o tematyce jesiennej. Był to dla większości dzieci pierwszy występ przed publicznością. Później odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka – dzieci powtórzyły tekst następującej przysięgi. Otrzymały specjalne dyplomy.

TEKST PRZYSIĘGI:
Czy przyrzekasz, codziennie rano
mieć buzię roześmianą?
PRZYRZEKAM
Czy przyrzekasz nie płakać, nie szlochać
i panie mocno kochać?
PRZYRZEKAM
Czy przyrzekasz zabawki szanować
i dookoła wszystko porządkować?
PRZYRZEKAM
Czy przyrzekasz, choć jesteście mali
zgodnie bawić się w sali?
PRZYRZEKAM
Czy przyrzekasz nie sikać w galoty,
bo z tym dużo roboty?
PRZYRZEKAM

I już jesteś PRZEDSZKOLAKIEM:
DUŻĄ DZIEWCZYNKĄ!
DUŻYM CHŁOPAKIEM!

Później przyszedł czas na recytację wierszy i śpiewanie piosenek wraz z rodzicami. Zachęcani brawami i możliwością mówienia przez mikrofon dzieci prezentowały wiersze dziecięcej literatury m.in. J. Tuwima, J. Brzechwy, D. Gellner. Rodzice dzielnie pomagali i wspierali dzieci. Niektórzy przygotowali nawet stroje i specjalne rekwizyty.
Wszystkie dzieci otrzymały za występ medale – sowy, a później zostali zaproszeni wraz z  rodzicami na poczęstunek w postaci zdrowego ciasta marchewkowego i ciasta z jabłkami. Dziękujemy!


Opracowała: Marzena Krueger

   

Strona 8 z 23