AKTUALNOŚCI

WARSZTATY WIELKANOCNE

piątek, 23 marca 2018 00:00

Warsztaty wielkanocne w Muzeum Warmii i Mazur w Mrągowie GALERIA 1GALERIA 2, GALERIA 3

 

PRZEDSZKOLE „STOKROTKA” LAUREATEM KONKURSU O CERTYFIKAT SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU

niedziela, 18 lutego 2018 16:09

8 lutego bieżącego roku na spotkaniu w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty po raz kolejny wyróżnił szkoły i placówki podejmujące niekonwencjonalne  działania na rzecz środowiska przyrodniczego, a także bezpieczeństwa uczniów. Jednym z laureatów otrzymanej nagrody – certyfikatu Szkoła Przyjazna Środowisku, zostało Przedszkole Publiczne nr1 „Stokrotka” w Mrągowie. Celem przedsięwzięcia było wyróżnienie szkół i placówek oświatowych, które integrują społeczność szkolną wokół działań na rzecz poszanowania zasobów naturalnego środowiska, doskonalą procesy dydaktyczne i wychowawcze, w szczególności w obszarze edukacji ekologicznej i zrównoważonego rozwoju, a także podejmują i angażują do działań społeczność szkolną i środowisko lokalne podnosząc tym samym efektywność i atrakcyjność pracy dydaktycznej oraz motywując do poszukiwania nowych i ciekawych rozwiązań w zakresie ekologii.

Dalsza część artykułu: PRZEDSZKOLE „STOKROTKA” LAUREATEM KONKURSU O CERTYFIKAT SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU

 

„MRĄGOWO W LEGENDACH” – SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU Z PANEM ROBERTEM WROBLEM Z CENTRUM KULTURY I TURYSTYKI W MRĄGOWIE

czwartek, 15 lutego 2018 12:25

 

9 lutego 2018r. do naszego przedszkola zaproszony został pan Robert Wróbel – kierownik Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej oraz Przewodniczący Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej. Pan Robert gościł w 4 starszych grupach przedszkolnych przedstawiając ciekawostki o mieście Mrągowie i związane z nim legendy.

Dalsza część artykułu: „MRĄGOWO W LEGENDACH” – SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU Z PANEM ROBERTEM WROBLEM Z CENTRUM KULTURY I TURYSTYKI W MRĄGOWIE

 

JAK POMÓC RODZICOM W ROZPOZNAWANIU ZACHOWAŃ AGRESYWNYCH U DZIECI?

sobota, 10 lutego 2018 13:51

 

Gdybyśmy mogli obyć się bez agresji, korzystnie byłoby pozbyć się jej poprzez odpowiednie wychowanie, albo też w ogóle nie dopuszczać by się pojawiła. Pomysł ten wydaje się zrozumiały, jeśli uwzględnimy fakt, że pojęcie agresji w mowie potocznej ma wyłącznie negatywne zabarwienie, ponieważ natychmiast widzimy przed sobą walczące osoby, niszczenie oraz nieopisane cierpienia. Jedno jest pewne: agresja, która przybiera formę pogardy dla człowieka i prowadzi do przemocy oraz destrukcji, należy odrzucić , zapobiegać jej powstawaniu wszelkimi dostępnymi środkami.

Dalsza część artykułu: JAK POMÓC RODZICOM W ROZPOZNAWANIU ZACHOWAŃ AGRESYWNYCH U DZIECI?

 

Nie pal śmieci !

piątek, 09 lutego 2018 00:00

Palenie  śmieci  groźne  dla  zdrowia !

 

14 listopada obchodzony jest Dzień Czystego Powietrza- może ktoś zapytać dlaczego? Ażeby przypomnieć, że dla zanieczyszczonego powietrza nie ma żadnych granic: posesji, gminy, powiatu, województwa, kraju.

 

Wraz z początkiem sezonu grzewczego niektórzy „oszczędni” właściciele domów ogrzewają mieszkania paląc w piecach śmieciami- butelkami, opakowaniami plastikowymi, kawałkami mebli, a nawet starymi oponami. W świadomości wielu osób takie postępowanie to czysty zysk- pozbywając się odpadów w zamian uzyskuje się ciepło. Nie jest to jednak zgodne z prawdą.

Dalsza część artykułu: Nie pal śmieci !

   

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

poniedziałek, 22 stycznia 2018 00:00

 

 

Trzeci tydzień stycznia w „ Stokrotce” upłynął pod hasłem : „Kochamy nasze Babcie i Dziadków”. Nadchodzące święto było wspaniałą okazją, aby uświadomić dzieciom jak ważną rolę  w naszym życiu odgrywają  dziadkowie. Przedszkolaki  z zapałem i ogromnym zaangażowaniem wykonywały oryginalne upominki,  uczyły się wierszyków i piosenek aby w ten sposób sprawić przyjemność swoim najbliższym i godnie uczcić ich święto.

Dalsza część artykułu: ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Przedszkolaki pomagają

środa, 03 stycznia 2018 05:10

Grudzień to czas kiedy każdy z nas zaczyna myśleć o Świętach Bożego Narodzenia. W tym szczególnym okresie, bardziej niż zwykle myślimy też o potrzebujących. W ramach przedszkolnego wolontariatu  po raz kolejny zorganizowano w naszej placówce akcję charytatywną. Tym razem wspieraliśmy rodzinę wielodzietną z naszej społeczności lokalnej. Przedszkolaki wspólnie z  rodzicami i pracownikami przedszkola zebrały wspaniałe dary potrzebne rodzinie: mleko modyfikowane, pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżane, środki czystości i zabawki. Przekazane rzeczy bardzo ucieszyły obdarowanych i z pewnością będą dla nich dużym wsparciem.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom. JESTEŚCIE WIELCY!

   

Strona 4 z 24