AKTUALNOŚCI

Mrągowo w jesiennych barwach – konkurs plastyczny w „Stokrotce"

czwartek, 28 października 2010 22:30

W październiku, dzieci z przedszkola „Stokrotka” brały udział w konkursie plastycznym pt. „ Mrągowo w jesiennych barwach”.  Organizatorem była p. Marzena Krueger , nauczycielka grupy „ Fiołki”. Celem konkursu to wyrażenie

Dalsza część artykułu: Mrągowo w jesiennych barwach – konkurs plastyczny w „Stokrotce"

 

Sukcesy przedszkola 2009/2010

środa, 20 października 2010 20:34

 

W Przedszkolu Publicznym nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie w roku szkolnym 2009/2010 dzieci prezentowały swoje umiejętności plastyczne, muzyczne i literackie zarówno wewnątrz placówki, jak i poza nią.  
 

Prace plastyczne przedszkolaków przyciągały uwagę Jurorów, były wyróżniane i nagradzane.

Dalsza część artykułu: Sukcesy przedszkola 2009/2010

 

Dzień Otwartych Koszar

poniedziałek, 18 października 2010 00:00

18.10.2010 r. w ramach dnia otwartych koszar z okazji 50 – lecia, zwiedziły Ośrodek WOSZK dzieci z Przedszkola Stokrotka w Mrągowie. Maluchy oglądały sprzęt sportowy, obiekty szkoleniowe, bazę kulturalno - oświatową i logistyczną. Przebywanie w komorze niskich ciśnień, zakładanie masek do gry terenowej w Paintball, zabawa na placu zabaw oraz oglądanie ekspozycji samolotu bojowego MIG 21 BIS zrobiły na przedszkolakach wielkie wrażenie.

 

Dzień Białej Laski

piątek, 15 października 2010 14:02

Przejdź do galerii15 października to Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Ma on przypominać wszystkim o potrzebach osób dotkniętych brakiem wzroku, którzy  chcą uczestniczyć w normalnym życiu bez konieczności zdawania się na cudzą wrażliwość i współczucie. W tym  dniu ludzie niewidomi przypominają reszcie społeczeństwa, że chcą żyć tak jak wszyscy obywatele kraju i świata.

Dzieci z grupy „Słoneczniki” zostały zaproszone przez Mrągowskie Koło Polskiego Związku Niewidomych do restauracji „Nowa”  w Mrągowie, aby swoim występem artystycznym umilić czas zgromadzonym.

Dalsza część artykułu: Dzień Białej Laski

 

Dzień Edukacji Narodowej

czwartek, 14 października 2010 13:06

„STO LAT NASZYM PANIOM I PANOM”Przejdź do galerii

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, który zastąpił świętowany dawniej Dzień Nauczyciela. Jest to rocznica utworzenia w 1773 roku, z inicjatywy ówczesnego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, Komisji Edukacji Narodowej.

W naszym przedszkolu z tej okazji program artystyczny przedstawiła grupa „ Słoneczniki”. W sali gospodarzy licznie zgromadzili się nauczyciele, personel „Stokrotki” oraz kochane przedszkolaki.  

Dalsza część artykułu: Dzień Edukacji Narodowej

   

Wycieczka do Polskiej Wsi

czwartek, 23 września 2010 00:00

23 września 2010r. grupy „Niezapominajki” i „Fiołki”, wzięły udział w wycieczce do „Mini Zoo” w Polskiej Wsi. W zagrodach i wolierach dzieci zobaczyły wiele gatunków ptaków i zwierząt, zarówno domowych jak i dzikich. Były wśród nich owce, kozy, ptactwo ozdobne, kucyki, świnki peruwiańskie, bażanty, strusie emu… Przyjazne, oswojone zwierzęta śmiało podchodziły do przedszkolaków, które serwowały im wcześniej przygotowane smakołyki a bezpośredni kontakt dostarczył wiele radości.

Dalsza część artykułu: Wycieczka do Polskiej Wsi

 

Europejski dzień bez Samochodu

środa, 22 września 2010 00:00

22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Idea ta narodziła się we Francji i ma skłonić kierowców do wyboru alternatywnych środków komunikacji. Nauczycielki tego dnia, we wszystkich grupach wiekowych, odbyły  rozmowy na temat komunikacji i związanych z nią zagrożeń dla środowiska. Dzieci w spontanicznych pogawędkach przedstawiały plusy i minusy rozwoju motoryzacji.  W ramach wewnątrzprzedszkolnego konkursu pt.: ,,Podróżujemy ekologicznie" każda grupa wykonała prace przestrzenne, które wyeksponowano w holu przedszkola. Jury miało problem, aby wytypować zwycięzcę, gdyż zachwycały ich wszystkie wykonane pojazdy. Po naradzie  I miejsce przyznano grupie ,,Krasnale" a pozostali uczestnicy otrzymali słodkie nagrody i dyplomy.

   

Strona 23 z 24