AKTUALNOŚCI

11 listopada - Święto Niepodległości

czwartek, 11 listopada 2010 23:36

Przejdź do galeriiW środę 10 listopada 2010r. w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Dzieci z grupy „Fiołki” zaprosiły pana Marcina Jans z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Legion 1920,

który przedstawił historię Legionów J. Piłsudskiego oraz zaprezentował strój i niezbędne

Dalsza część artykułu: 11 listopada - Święto Niepodległości

 

Spotkanie z leśniczym

wtorek, 09 listopada 2010 00:00

09.11.2010 r. w naszym przedszkolu gościliśmy p. Sławomira Chodkowskiego, przedstawiciela Mrągowskiego Nadleśnictwa. Celem spotkania było poznanie  pracy leśniczego. Pan Sławomir w oparciu o przyniesione ilustracje zapoznał dzieci z mieszkańcami naszych lasów, opowiadał o ich zwyczajach, środowisku w jakim żyją , sposobie zimowania, a także

Dalsza część artykułu: Spotkanie z leśniczym

 

Mrągowo w jesiennych barwach – konkurs plastyczny w „Stokrotce"

czwartek, 28 października 2010 22:30

W październiku, dzieci z przedszkola „Stokrotka” brały udział w konkursie plastycznym pt. „ Mrągowo w jesiennych barwach”.  Organizatorem była p. Marzena Krueger , nauczycielka grupy „ Fiołki”. Celem konkursu to wyrażenie

Dalsza część artykułu: Mrągowo w jesiennych barwach – konkurs plastyczny w „Stokrotce"

 

Sukcesy przedszkola 2009/2010

środa, 20 października 2010 20:34

 

W Przedszkolu Publicznym nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie w roku szkolnym 2009/2010 dzieci prezentowały swoje umiejętności plastyczne, muzyczne i literackie zarówno wewnątrz placówki, jak i poza nią.  
 

Prace plastyczne przedszkolaków przyciągały uwagę Jurorów, były wyróżniane i nagradzane.

Dalsza część artykułu: Sukcesy przedszkola 2009/2010

 

Dzień Otwartych Koszar

poniedziałek, 18 października 2010 00:00

18.10.2010 r. w ramach dnia otwartych koszar z okazji 50 – lecia, zwiedziły Ośrodek WOSZK dzieci z Przedszkola Stokrotka w Mrągowie. Maluchy oglądały sprzęt sportowy, obiekty szkoleniowe, bazę kulturalno - oświatową i logistyczną. Przebywanie w komorze niskich ciśnień, zakładanie masek do gry terenowej w Paintball, zabawa na placu zabaw oraz oglądanie ekspozycji samolotu bojowego MIG 21 BIS zrobiły na przedszkolakach wielkie wrażenie.

   

Dzień Białej Laski

piątek, 15 października 2010 14:02

Przejdź do galerii15 października to Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Ma on przypominać wszystkim o potrzebach osób dotkniętych brakiem wzroku, którzy  chcą uczestniczyć w normalnym życiu bez konieczności zdawania się na cudzą wrażliwość i współczucie. W tym  dniu ludzie niewidomi przypominają reszcie społeczeństwa, że chcą żyć tak jak wszyscy obywatele kraju i świata.

Dzieci z grupy „Słoneczniki” zostały zaproszone przez Mrągowskie Koło Polskiego Związku Niewidomych do restauracji „Nowa”  w Mrągowie, aby swoim występem artystycznym umilić czas zgromadzonym.

Dalsza część artykułu: Dzień Białej Laski

 

Dzień Edukacji Narodowej

czwartek, 14 października 2010 13:06

„STO LAT NASZYM PANIOM I PANOM”Przejdź do galerii

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, który zastąpił świętowany dawniej Dzień Nauczyciela. Jest to rocznica utworzenia w 1773 roku, z inicjatywy ówczesnego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, Komisji Edukacji Narodowej.

W naszym przedszkolu z tej okazji program artystyczny przedstawiła grupa „ Słoneczniki”. W sali gospodarzy licznie zgromadzili się nauczyciele, personel „Stokrotki” oraz kochane przedszkolaki.  

Dalsza część artykułu: Dzień Edukacji Narodowej

   

Strona 23 z 24