Edukacja regionalno-patriotyczna

Przyroda Polski. Środowisko przyrodnicze Warmii i Mazur

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

poniedziałek, 17 czerwca 2019 00:00

 

Środowisko przyrodnicze Warmii i Mazur nasze przedszkolaki poznawały m.in. poprzez cykl spotkań z leśnikiem, na których słuchały opowieści przyrodniczych o naszym regionie, a także oglądały przyrodnicze pokazy multimedialne. Grupy starsze miały okazję poznać las z bliska podczas wycieczki, posłuchać opowieści o zwierzętach, które można w nim spotkać, a także usłyszeć śpiew ptaków, rozpoznając do kogo należy.

Dalsza część artykułu: Przyroda Polski. Środowisko przyrodnicze Warmii i Mazur

 

„Co wiemy o Polsce?” – teleturniej wiedzy

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

poniedziałek, 10 czerwca 2019 00:00

Tradycją naszego przedszkola jest również organizowany co roku Festyn Rodzinny. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Dobra rodzina razem się trzyma”. Jedną z jego atrakcji był teleturniej wiedzy o naszym kraju pt. „Co wiemy o Polsce?”. Do teleturnieju z ogromną chęcią i zaangażowaniem przystąpiły zarówno przedszkolaki jak i ich rodziny i opiekunowie. Konkurs stanowił jedną z największych atrakcji naszego festynu, a dzieci i zaproszeni goście wykazali się dużą wiedzą z zakresu historii, geografii jak i ciekawostek o naszym kraju


 

Sławni Polacy

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

poniedziałek, 20 maja 2019 00:00

 

W ramach realizacji hasła „Sławni Polacy” przedszkolaki poznały osoby, które swym działaniem zasłużyły się dla naszego kraju zarówno w czasach przeszłych jak i teraźniejszych. W „Stokrotce” przedszkolaki gościły mistrzynię podnoszenia ciężarów p. Aleksandrę Krzywońską-Klimowską, poznały biografię i muzykę F. Chopina, grały na instrumentach perkusyjnych. Uczestniczyły w gościnnych koncertach Olsztyńskiej Filharmonii słuchając na żywo muzyki polskich kompozytorów, oglądały prezentację multimedialną „W Toruniu żył Kopernik”, na podstawie której poznały sylwetkę znanego Polaka. W grupach starszych realizowano tematykę „Sławni Polacy” prowadząc kierowane rozmowy i dyskusje na temat F. Chopina, Jana Pawła II wsparte ilustracjami i pokazami multimedialnymi.


   

100 stokrotek na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

piątek, 03 maja 2019 00:00

Wiosną przed Przedszkolem „Stokrotka” pojawiła się ukwiecona rabata. Kwiaty, które tam zakwitły nie były przypadkowe, były to stokrotki wysiane na szczególną okazję. 100 stokrotek zakwitło by upamiętnić 100–tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród wielu przedszkolnych inicjatyw ten niekonwencjonalny pomysł  na uczczenie tego jubileuszu przypadł dzieciom najbardziej do gustu. Przedszkolaki dbały o swoje stokrotki i na bieżąco obserwowały wzrost kwiatów. Wszystko po to by na swój dziecięcy sposób okazać miłość do ojczyzny.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

niedziela, 03 marca 2019 00:00

Dzień ten przypadający na 1 III 2019 r dzieci uczciły wspólnym odśpiewaniem hymnu ku pamięci Niezłomnych, a także uczestniczyły w dyskusji przy ilustracjach poznając ich historię.


 

   

Strona 2 z 7