Magia Świąt w Przedszkolu „Stokrotka”

 

Grudzień jest miesiącem przepełnionym magiczną atmosferą. Możemy dostrzec migoczące światełka i kolorowe ozdoby. Wszystko to dowodzi, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które są rodzinnymi i ciepłymi świętami, pełnymi miłości i radości. Dorośli w pośpiechu robią zakupy i porządki w swoich domach, dzieci piszą listy do Mikołaja, na którego z utęsknieniem czekają cały rok. Dzieciom z Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie również udzieliła się atmosfera zbliżających się wielkimi krokami Świąt. W przedszkolu okres przedświąteczny był niezwykle pracowity. Poszczególne grupy przedszkolne przedstawienia jasełkowe prezentowały zaproszonym rodzicom i gościom. Dnia 20.12.2018 roku w naszym przedszkolu dzieci z grupy VI „Słoneczniki” prezentowały wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola „Jasełka” obrazujące narodziny Pana Jezusa. Występy dzieci były wspaniałe i fundowały każdemu widzowi moc wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.

 

Po występie jasełkowym rozdane zostały nagrody uczestnikom konkursu  plastyczno- technicznego, pt. „Cud Bożego Narodzenia, czyli historia i polskie zwyczaje świąteczne”. Prace przyniesione przez dzieci są przepiękne i zdobią przedszkolny hol. Dzięki czemu każdy może je podziwiać.

Na terenie naszej placówki w miesiącu grudniu została przeprowadzona akcja charytatywna pod patronatem Stowarzyszenia „REMEDIUM”, koordynatorem akcji na terenie naszego przedszkola była nauczycielka p. Edyta Dębkowska. Akcja miała na celu zbiórkę pieniędzy dla potrzebującej rodziny z naszego miasta. Z przeprowadzonej zbiórki pieniężnej, na prośbę rodziny zostały zakupione: pralka, lodówka, odzież i obuwie dla dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, życząc zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.