„Przegląd Pieśni Patriotycznych” w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

W związku z realizacją przez nasze przedszkole programu z zakresu edukacji  regionalno-patriotycznej pt. „Kto ty jesteś- Polak mały” i ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 08.05.2018 r. w naszym przedszkolu „Stokrotka” odbył się po raz pierwszy  „Przegląd Pieśni Patriotycznych”.

Po przywitaniu wszystkich gości i wspólnym zaśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęły się prezentacje naszych małych i starszych wykonawców. W przeglądzie brały udział dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Zadaniem każdej grupy było wspólne zaśpiewanie jednej lub dwóch pieśni o tematyce patriotycznej. W wykonaniu dzieci wysłuchaliśmy następujących pieśni: „Marsz Pierwszej Brygady”, „Pierwsza kadrowa”, „Polska- biało- czerwoni”.  „Płynie Wisła”, „ Jestem Polką i Polakiem” „Jak długo w sercu naszym” i „Marsz 3- Maja”. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami i pamiątkowym zdjęciem.

Celem przeglądu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni patriotycznych. Mamy nadzieję, że każdy z naszych wychowanków będzie z dumą podkreślał swoją polskość.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

http://mragowo24.info/news/5971-patriotycznie-w-przedszkolu-stokrotka