STARSZAKI ŻEGNAJĄ „STOKROTKĘ”

19 czerwca bieżącego roku w  godzinach popołudniowych salę widowiskową CKiT zaczęli wypełniać wyjątkowi goście – dzieci  i ich rodziny naszego przedszkola, którzy po raz ostatni tego dnia przyszli obejrzeć występy swoich pociech, jeszcze przez chwilę - „Starszaków ze Stokrotki”. Tego dnia po raz ostatni na scenie teatralnej żegnaliśmy dwie grupy naszych wychowanków, grupy VI „Słoneczniki” i grupy VII „ Fiołki”.

 

Przedszkolaki swój pożegnalny występ rozpoczęły uroczystym powitaniem po czym wszystkie odświętnie ubrane,  dumnie i dostojnie zatańczyły poloneza. Taniec w wykonaniu dzieci został nagrodzony gromkimi brawami a zaangażowanie i powaga jego wykonania świadczyły o tym, że już nie małe przedszkolaki stoją przed nami tylko dojrzali pierwszoklasiści gotowi zdobywać szkolne mury. W dalszej części przedstawienia poprzez wiersze i piosenki dzieci  żegnały się z przedszkolem, wyrażały swą miłość, wdzięczność i przywiązanie do swych pań nauczycielek. Dziękowały pani dyrektor i personelowi za troskę i trud włożony w opiekę nad nimi, w sposób zabawny i żartobliwy przepraszały za szkody i psikusy. Punktem kulminacyjnym montażu były prezentowane tańce – nowoczesne i ludowe, które zachwyciły rodziców nie tylko perfekcyjnym wykonaniem, ale różnorodnością układów i iluminacją strojów. Na scenie  raz po raz pojawiali się to „profesjonalni” tancerze Michaela Jacksona, to kolorowi rockendrolowcy, zachwycała roztańczona „ABBA” i barwny fiński taniec.

Uroczystość pożegnania zakończyła dyrektor Przedszkola Nr1 „Stokrotka” w Mrągowie p. Elżbieta Połomka, dziękując rodzicom za wspaniałe dzieci, długoletnią współpracę i zaangażowanie w sprawy przedszkola. Również  przedstawiciele Rady Rodziców wyrazili swą wdzięczność wszystkim pracownikom przedszkola za trud i poświęcenie włożone w opiekę, wychowanie i naukę ich pociech.

Cóż, cztery lata podróży przez nieznane lądy i oceany, które wyznaczała nam nie tylko książką, ale wspólnie spędzone chwile w przedszkolu, na leśnych ścieżkach, ogniskach z pachnącą kiełbaską, koncertach, przedstawieniach, wycieczkach minęły jak jedna chwila. Nadeszły wakacje i nieuchronny czas pożegnania.

Cóż byśmy chcieli wam życzyć kochani…..?

….słonecznych wakacji, jak najmniej „akcji”!

Mało siniaków i dużo lizaków,

Wspaniałych kolegów, na nosie piegów

Przy ognisku czarów i zero komarów……….;)

A potem samych szóstek w szkole….i…… jeszcze jedno….

Pamiętajcie te nasze  Przedszkole…….:)

Iwona Wojtkiewicz