„Rodzina- Dom-Ojczyzna”, czyli Festyn Rodzinny w Przedszkolu Publicznym Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie

Uwaga, otwiera nowe okno. Array Drukuj Array

W ubiegły wtorek, 12 czerwca na placu zabaw Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie, przy wakacyjnej pogodzie odbył się, Festyn Rodzinny pt. „Rodzina–Dom–Ojczyna”. Ogród przedszkolny tętnił życiem i witał przedszkolaki z całymi rodzinami. Atrakcji bowiem nie brakowało: była loteria fantowa z cennymi fantami, aukcja, Jumping Frog Mrągowo z udziałem dzieci i rodziców, którzy pod okiem pani Emilii wspaniale ćwiczyli na trampolinach, malowanie twarzy, foto ścianka, grill, kawa, herbata, woda, sok i domowe wypieki rodziców naszych dzieci, zabawy taneczne przy tle muzycznym pana Mariusza, który już od kilku lat wspiera nasze działania swoją obecnością i pomocą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam swój czas, pomysły, pomoc aby uświetnić wspólne przedsięwzięcie. Niech wyrazy wdzięczności przyjmą wszyscy przyjaciele naszej placówki. Drogie Rodziny! Dziękujemy za Waszą obecność i wspaniałą z
Podczas tegorocznego festynu miało miejsce rozstrzygnięcie i wręczenie nagród z trzech konkursów, organizowanych przez nasze przedszkole tj. „Dziecko w ruchu w czterech porach roku” – konkurs fotograficzny, „Sport widziany oczami dziecka” – konkurs plastyczny, „Moje ulubione miejsce w Mrągowie” – konkurs literacko-plastyczny. Prace konkursowe można oczywiście oglądać na wystawie zorganizowanej w naszej placówce. Tegoroczną nowością był teleturniej z wiedzy o naszej  ojczyźnie pt. „Co wiemy o Polsce?:, zorganizowany w ramach starań o Certyfikat Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty „Przedszkole Wierne Dziedzictwu” oraz certyfikat "Przedszkole młodych patriotów". Nasze pociechy miały również okazję zaprezentować przed rodzinami piosenki z improwizacjami ruchowymi, których uczą się na co dzień, na zajęciach z języka angielskiego. Każdy uczestnik pikniku znalazł coś ciekawego dla siebie i miło spędził czas z rodziną na świeżym powietrzu. Przy takich okazjach jak ta, przypominamy sobie, że najlepsze co możemy ofiarować swojemu dziecku, to nasz czas, „bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” pisał J. Korczak.

GALERIA ZDJĘĆ

http://mragowo24.info/news/6039-rodzinnie-i-piknikowo-w-mragowskiej-stokrotce

Opracowała: Milena Stachelek