Spełnianie marzeń dzieci z gr. VI „Słoneczniki”

W piątkowe popołudnie 15 czerwca 2018r. spełnione zostały małe marzenia dzieci sześcioletnich z gr. VI „Słoneczniki”. Jednym z nich była wycieczka rowerowa dzieci i rodziców z grupy VI. Pierwotne marzenie dzieci było jednak takie: pani Marzena i pani Wiesia i 25 przedszkolaków na rowerach pojadą sobie na wycieczkę rowerową… oj! Na szczęście dzieci zgodziły się na małą modyfikację tego planu, czyli wycieczkę rowerową z rodzicami.
W wycieczce uczestniczyło łącznie 10 osób – przedszkolaków, rodzeństwo, rodzice i pani Marzena. Wycieczka rozpoczęła się koło przedszkola. Następnie rowerzyści (mali w kaskach na głowie) pojechali na mrągowską ścieżkę rowerową i skierowali się do źródełka miłości. Dzieci miały mnóstwo pytań na temat rdzawego koloru źródła, wystających korzeni itp. Tata Szymona skwitował je jednym zdaniem: „Zapytajcie mamy Szymona, w końcu jest chemikiem”. Zapytali, na późniejszym ognisku w Polskiej Wsi. Największą atrakcją stała się jednak wysoka góra do wspinania się znajdująca się nad źródełkiem miłości. W drodze powrotnej dzieci kontynuowały wspinanie się i ślizganie na  Ekomarinie. Kolejnym przystankiem był dom, ponieważ trzeba było przygotować się do wycieczki do „Mini Zoo”
w Polskiej Wsi – spełnionego kolejnego marzenia dzieci. Zebrało się tam dużo więcej osób. Jedna z rodzin przyjechała do Polskiej Wsi rowerami, pozostali samochodami. Atrakcji było co nie miara: mnóstwo zwierząt, które dzieci mogły głaskać i karmić, a poza tym trampolina, samochodziki. Ogromną atrakcją stały się małe, drewniane wózki na które dzieci siadały,
a rodzeństwo lub rodzice je ciągnęli. Pieczenie kiełbasek i pianek na ognisku nie było już takie atrakcyjne dla dzieci, ale dla rodziców i nauczycielek owszem. Wszyscy więc byli zadowoleni.

Opracowała: Marzena Krueger