ŚWIATOWY TYDZIEŃ ZWIERZĄT – ZBIERANA KARMA ZOSTAŁA PRZEKAZANA POTRZEBUJĄCYM ZWIERZĘTOM

 

 

Jak co roku w październiku w przedszkolu obchodzimy „Światowy Tydzień Zwierząt”  rozpoczynający się 4 października, w rocznicę śmierci św. Franciszka z Asyżu, uznawanego za patrona zwierząt, które nazywał swoimi „braćmi mniejszymi”. Październik ogłoszony jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Z tej okazji pamiętajmy, że zwierzęta odczuwają, podobnie jak człowiek, nie tylko ból fizyczny, ale i przeżycia psychiczne, jak strach i tęsknotę.

 

 

W przedszkolu realizowaliśmy tematy kompleksowe dotyczące zwierząt oraz ogłosiliśmy zbiórkę karmy dla psów i kotów. Rodzice i dzieci jak zwykle byli bardzo hojni. Mnóstwo karmy dla psów zostało przekazane jak co roku do Schroniska dla Bezdomnych  Zwierząt „Mój Dom” mieszczącego się w Bagienicach Małych, a karmę dla kotów podarowaliśmy tym razem dla  Stowarzyszenia Kociarze z Mrągowa. Ze Schroniska w Bagienicach Małych można adoptować bezdomnego psa lub kota (dzieci bardzo by chciały, ale niestety trzeba mieć ukończone 18 lat). Psy są szczepione na bieżąco – przeciwko wściekliźnie, parwowirozie, nosówce. Działalność Stowarzyszenia Kociarze z Mrągowa ma głównie na celu poprawę losu bezdomnych zwierząt, a w szczególności kotów, na terenie miasta i gminy Mrągowo oraz edukację społeczeństwa w zakresie ochrony zwierząt i przestrzegania praw
w tym zakresie. Dzieci poznawały te informacje z wykorzystaniem prezentacji wyświetlanych na rzutniku zakupionym za pieniądze zebrane podczas zeszłorocznego Festynu Rodzinnego.

 

Opracowała: Marzena Krueger