Przedszkole „Stokrotka” świętowało Światowy Dzień Ziemi.

22 kwietnia to szczególna data dla wszystkich ludzi na całym świecie, którym nie jest obojętna nasza planeta Ziemia. Tego dnia idea troski o naszą planetę łączy wielu ludzi, którzy nie tylko mówią jak mamy dbać o nią, ale przede wszystkim to czynią. Nasze przedszkole od kilku już lat promuje postawy ekologiczne poprzez liczne działania, a jednym z nich są obchody Dnia Ziemi.

Dzięki dużej życzliwości i pomocy  wielu ludzi, mieliśmy po raz kolejny okazję świętować ten dzień w CKiT. Nasze przedszkolaki zaśpiewały piosenki m.in „Pokolenie nowe”, „Krasnale sprzątają świat”, „Ekologiem być”, „Ziemia-wyspa zielona”, ponadto tańcami i inscenizacją pt: „Każdy przedszkolak wie, co ekologią się zwie” opowiadały jak dbać o nasz wspólny świat. Na naszą uroczystość licznie przybyli rodzice, dzieci z mrągowskich przedszkoli i szkół, a także nagrodzone dzieci z województwa warmińsko- mazurskiego. Szczególnym gościem, który zaszczycił  nas swoją obecnością  była p. Alicja Kruszelnicka, która jest specjalistą do spraw ochrony przyrody i krajobrazu Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni. Na uroczystości zostali nagrodzeni uczestnicy konkursu wojewódzkiego pt.” Ptaki Warmii i Mazur”.

 

Pamiętajmy na ochronę środowiska nigdy nie jest za późno, oszczędzajmy energię, wodę, segregujmy odpady, kupujmy towar w opakowaniach nadających się do ponownego przetworzenia. Żyjmy ekologicznie. Pamiętajmy, że przyroda może istnieć bez człowieka, ale człowiek bez przyrody nie.

Anna Stankiewicz – nauczycielka