FESTIWAL NAUKI ROZSTRZYGNIETY!

04.06.2011 został rozstrzygnięty wojewódzki  konkurs pt: „ Festiwal Nauki. Oszczędzamy energię i promujemy jej odnawialne źródła”. Organizatorem konkursu było Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie, Gimnazjum nr1 w Reszlu oraz Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu.

Warunkiem udziału w konkursie było zorganizowanie w swojej  placówce Festiwalu Nauki , którego głównym hasłem będzie: „Oszczędzamy energię i promujemy jej odnawialne źródła”. W ramach tej imprezy dzieci z naszego przedszkola wykonały różnorodne zadania. Dzieci omawiały odnawialne źródła energii oraz sposoby jej oszczędzania, zachęcały do mądrego gospodarowania energią. Przedstawiły bajki, dramy, wiersze i różnorodne doświadczenia. Zbudowały filtr wodny a także pokazały jak działa obwód zamknięty. Festiwal Nauki przeplatany był quizami, zagadkami i piosenkami o charakterze ekologicznym.

 

Kapituła Konkursu wyróżniła Przedszkole Stokrotka  przyznając nam II miejsce. W ramach nagrody otrzymaliśmy aparat fotograficzny oraz wiele gadżetów w postaci gier planszowych, kolorowanek i materiałów do zajęć plastycznych.

Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione a my mieliśmy okazję w twórczy i ciekawy sposób połączyć naukę z zabawą.